İnternet hızı artmasına rağmen pingin de artması

emnbthn

Hectopat
Gençler internet paketin 16Mbps indirme ve 1Mbps yükleme hızına sahipti. Bugün internet taahhütüm bittiği için altyapı yenilendiğinden dolayı internet paketimi yükselttim. Şimdi 35 Mbps indirme ve 5-6 Mbps yükleme hızına sahibim. Aynı internet sağlayıcısını kullanıyorum (TT). Bilgisayar internete kablo ile bağlı. Eski internetimle internete kimse bağlı değil iken kablo ile CS:GO'da 70 ms ile oynuyordum. Şimdi internete kimse bağlı değil iken kablo ile CS:GO'da 110 ms ping değeri alıyorum. Speedtest sitesindeki ping değeri eskiden 21'di ve şimdi de 21 ms. Sizce sadece internet hızı artarken neden ping değerim oyunda yükseldi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde güncelleme yapılıyor olabilir. Güncellemeleri deaktif edip tekrar ping testi yapınız. Aksi durumda müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Sistemde güncelleme yapılıyor olabilir. Güncellemeleri deaktif edip tekrar ping testi yapınız. Aksi durumda müşteri hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.

İnternete tek bağlanan benim. Wi-Fi kapalı olarak test ettim. Bilgisayarda ise Steam hariç tüm oyun platformlarını kapattım. Aynı zamanda görev yöneticisinden ağ kısmından internet kullanan uygulamaları kontrol ettim. Bugün 110'dan 80 90'a kadar düştü. Acaba modem ısınmasından dolayı olabilir mi?
İnternet hızı ile pingin bir alakası yok. Modeminizi resetlemeyi ve müşteri hizmetlerine başvurmanızı önerebilirim.

Aynı altyapı aynı internet servis sağlayıcısı sadece internet hızı arttı. Değişen tek şek internet hızı. Ping niye artıyor?

İnternete tek bağlanan benim. Wi-Fi kapalı olarak test ettim. Bilgisayarda ise Steam hariç tüm oyun platformlarını kapattım. Aynı zamanda görev yöneticisinden ağ kısmından internet kullanan uygulamaları kontrol ettim. Bugün 110'dan 80 90'a kadar düştü. Acaba modem ısınmasından dolayı olabilir mi?

Aynı altyapı aynı internet servis sağlayıcısı sadece internet hızı arttı. Değişen tek şek internet hızı. Ping niye artıyor?
Modem önemli. Birkaç saat veya bir gün dinlendirin.
---
Ayrıca 16 Mbps/1 Mbps kullanıyorsanız ADSL altyapıdaymışsınız. Nasıl 35 Mbps'lik internete geçtiniz?

Modem önemli. Birkaç saat veya bir gün dinlendirin.
---
Ayrıca 16 Mbps/1 Mbps kullanıyorsanız ADSL altyapıdaymışsınız. Nasıl 35 Mbps'lik internete geçtiniz?

Altyapılar yenilendi. 8 yıldan fazladır 16/1 kullanırken bu ay taahhüt bitince altyapıyı tekrar sordum. Bundan 2 ay önce altyapı yenilendiği için sürekli kopmalar yaşanıyordu. Şimdi paketimi yükselttim. 35Mbps olan paketi kullanıyorum.

Geri
Yukarı