İnternet hızı bir anda 0.5 oldu

hEgemen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben TurkNet'in ADSL yani 16Mbps hızındaki internetini kullanıyorum. Geçen günlerde gece 12:30 gibi internet gitti. Sonraki gün internet gelmişti ama akşam dizi izlerken donmaya başladı. Bende ping vardır diye Speedtest yaptım ve downloadım 0.5 çıktı. Normalde 11 civarlarındaydı bu gün sabah hızım 13ken şu anda yine 0.5. Bu konu hakkında bilgisi olan birisi yardım edebilir mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Modeme reset atın, 5-10 dk dinlendirin. Olmazsa arıza kaydı oluşturun.

Modemi resetledim 3 kere yeniden kurdum ama ne yazık ki olmadı TurkNet'le iletişime geçtim bana hızınız normal diyor onların attığı hız testi sitesi hızıma 5Mbps diyor ama 60 MB'lik dosya indirmek istediğimde 50 dakika sonra inecek yazıyor. Yardım edebileceklerini sanmıyorum.

Modemi resetledim 3 kere yeniden kurdum ama ne yazık ki olmadı TurkNet'le iletişime geçtim bana hızınız normal diyor onların attığı hız testi sitesi hızıma 5Mbps diyor ama 60 MB'lik dosya indirmek istediğimde 50 dakika sonra inecek yazıyor. Yardım edebileceklerini sanmıyorum.
16 Mbps hızınız yok mu, 5'e nasıl normal diyorlar? Umursamıyorlar gibi, Şikayetvar'a yazın sorununuzu yüksek ihtimalle çözeceklerdir. 6 kere oluşturulan arıza kaydını savuşturup geçen Millenicom'da öyle yapmıştım, ertesi gün sorunumu çözmüşlerdi.

Kablo ile mi kullanıyorsunuz?

Hayır ama kablo ile de denedim yine aynı sonuç.
16 Mbps hızınız yok mu, 5'e nasıl normal diyorlar? Umursamıyorlar gibi, Şikayetvar'a yazın sorununuzu yüksek ihtimalle çözeceklerdir. 6 kere oluşturulan arıza kaydını savuşturup geçen Millenicom'da öyle yapmıştım, ertesi gün sorunumu çözmüşlerdi.

Teşekkürler deneyeceğim.

TurkNet kullanmaya başladığımdan bu yana ben de nadiren bu sorunu yaşıyorum. Modem arayüzüne ulaşıp bağlantımı yeniden başlatmak bulabildiğim tek çözüm şu an için. Hat değerlerinizin ekran görüntüsü alarak paylaşır mısınız kontrol edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı