İnternet Hızı Modem Değerlerine Göre Düşük

JRScarface

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Küçük Girişimci
Modem arayüzünde gösterilen değerler bu şekilde fakat hız ölçüm sitelerinde 10 oluyor, 10.01 olmuyor. Birçok sitede denedim. Sizce sorun nedir? Modemden kaynaklanıyor olabilir mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Anladığım kadarıyla indirme hızınız ölçümlerde 10 Mbps'i geçemiyor. Bu normal sayılabilir, benim de 35 Mbps paketim var fakat test sırasında 34 Mbps'i geçmiyor. "XX Mbps'e kadar" olarak satıyorlar zaten paketleri. Arada 1-2 Mbps'lik oynamalar oluyor gerçek deneyim esnasında. Yanlış anladıysam derdinizi kusura bakmayın.

Hat değerlerin çok iyi, ethernet kablosu ile mi bağlanıyorsun? Altyapını sorgulamalısın VDSL alırsın muhtemelen, netspeed'den bir bak.
15'e yakın siteden baktım ortalama hız 55 gösteriyor.
İSS tarafından bir limit konulmuş. İnternet paketinize göre hız yükseltilmesini, değerleri kontrol ettiğinizi ilgili firmaya iletin derim.
Söyledim hocam da bir türlü beceremediler. Bakalım arıza kaydı açtık ne olacak yarın pazartesi.
Anladığım kadarıyla indirme hızınız ölçümlerde 10 Mbps'i geçemiyor. Bu normal sayılabilir, benim de 35 Mbps paketim var fakat test sırasında 34 Mbps'i geçmiyor. "XX Mbps'e kadar" olarak satıyorlar zaten paketleri. Arada 1-2 Mbps'lik oynamalar oluyor gerçek deneyim esnasında. Yanlış anladıysam derdinizi kusura bakmayın.
Hocam benim zaten ölçümlerde 12-12.5 çıkıyordu şimdi 2 değer düşürülmüş. Yani zaten 16'yı bırakın 13 ü görmüyordu.

15'e yakın siteden baktım ortalama hız 55 gösteriyor.
Yani hangi sağlayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer taahhütlü bir pakette değilsen VDSL'e geçmeni tavsiye ederim, şahsen kendim 1.5 haftadır Turk Telekom VDSL kullanıyorum ve çok memnunum taahhütlü olduğumuz için TT'den aldım yoksa NetSpeed veya Millenicomdan alacaktım.

Yani hangi sağlayıcıyı kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer taahhütlü bir pakette değilsen VDSL'e geçmeni tavsiye ederim, şahsen kendim 1.5 haftadır Turk Telekom VDSL kullanıyorum ve çok memnunum taahhütlü olduğumuz için TT'den aldım yoksa NetSpeed veya Millenicomdan alacaktım.
Ben de taahhüt var 17 ayım kaldı. Cayma bedeli olarak 1400 TL istiyorlar. Benim hat ADSL2+ olarak gözüküyor. VDSL'e nasıl geçtiniz. Bakır kablo döşediler buraya.

Ben de taahhüt var 17 ayım kaldı. Cayma bedeli olarak 1400 TL istiyorlar. Benim hat ADSL2+ olarak gözüküyor. VDSL'e nasıl geçtiniz. Bakır kablo döşediler buraya.
Müşteri Hizmetlerini ara hocam, NetSpeed üzerinden sorgula port varsa hipernete geçmek istediğini belirt. İlk 2 ay bedava 26 aylık yüksek hıza hoş geldin kampanyası var 115₺ olması lazım. Modemin VDSL destekliyorsa ertesi gün geçiriyorlar. Ben başvurdum modemim destekliyordu ertesi gün öğlen geçişim tamamlandı.

Müşteri Hizmetlerini ara hocam, NetSpeed üzerinden sorgula port varsa hipernete geçmek istediğini belirt. İlk 2 ay bedava 26 aylık yüksek hıza hoş geldin kampanyası var 115₺ olması lazım. Modemin VDSL destekliyorsa ertesi gün geçiriyorlar. Ben başvurdum modemim destekliyordu ertesi gün öğlen geçişim tamamlandı.
115 TL yüksek bir rakam. Zaten TürkNet'e geçerim cayma bedelini ödeyebilsem. Port vs hepsi var gözüküyor tüm firmalarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı