İnternet hızı nasıl sınırlandırılabilir?

HayaletSürücü

Hectopat
Katılım
24 Ağustos 2020
Mesajlar
386
Çözümler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5600 İşlemci
MSI B450M-A PRO MAX Anakart
MSI RTX 4060 Ti Ventus 2X Ekran Kartı
GSKILL Ripjaws 16GB 3200MHz Ram
MLD M300 500GB NVME M.2 SSD
VENTO VG20A 650W 80Plus Temperli Kasa
+ Xbox Series S
Cinsiyet
Erkek
Merhaba, benim internet hızım düşük 16MB 8 upload. Neyse asıl konu bilgisayara kablolu bir şekilde bağlanmaktayım, bilgisayar üzerinde bir şey indirirken tüm interneti kendi çekiyor ve internet diğer ev halkı için sorun oluyor ve dosyada indiremiyorum. Bu yüzden ben interneti nasıl sadece kendim için sınırlandırabilirim? Mesela sadece 5MP download olsa yeterli benim için. Nasıl yapabilirim?
 
Tam aradığın program:
Senelerdir kullanıyorum. Uygulamalara öncelik vs. atayabiliyorsun. Download-Upload sınırı koyabilirsin. Kota bile koyabilirsin. Çok güzel program.

CS'de Valorantta ping sorunum vardı. Aniden yükseliyordu. Önceliği bu programdan arttırarak ping sorunlarımı çözdüm. Başarılı.
 
Steam'den indiriyorsan Steam ayarlarından hız limiti koyma var. Torrent üzerinde de ayarlarda var. Eğer direkt internetten indiriyorsan ise Internet Download Manager gibi uygulamalarla hız limiti koyabilirsin.
 
Tam aradığın program:
Senelerdir kullanıyorum. Uygulamalara öncelik vs. atayabiliyorsun. Download-upload sınırı koyabilirsin. Kota bile koyabilirsin. Çok güzel program.

CS'de Valorant'ta ping sorunum vardı. Aniden yükseliyordu. Önceliği bu programdan arttırarak ping sorunlarımı çözdüm. Başarılı.

Çözüm için teşekkürler. İşe yaradı.
 

Yeni konular

Geri
Yukarı