Advertisement

İnternet hızı normal ama her şeye gecikmeli bağlanılıyor

rhylla

Centipat
Sevgili okurlar hepinize günaydın, 2021 Ocak 1 itibarıyla memnun kalarak kullanmakta olduğum Millenicom internetten son 1 aydır soğumuş bulunmaktayım. Derdimi anlatayım kısaca sizler belki çözüm sahibi olabilirsiniz. İnterneti sorunsuz kullanıyordum TAA ki 1.5 ay öncesine kadar. Birdenbire LoL ve Apex Legends sunucularına bağlanmakta zorluk çektim internet var gözüküyor tarayıcıdan Twitch. Technopat girebiliyorum ama bazen bunlara bile giremiyordum internet bağlantısı yok diyordu. Neyse arayıp port resetlemesi yapıyolardı düzeliyordu. Son 2 haftadır sürekli LoL Client açılırken istemci yükleme ekranında kalıyor dönüp duruyor açılmıyor kapatıyorum tekrar açıyorum bu sefer açılıyor ama oyna butonu aktif değil, çevrımdışısın diyor. Hız testi yapıyorum 82 Mbps alıyorum %0 loss gösteriyor ama Google açarken bile 2-3 saniye internet bağlantınızı kontrol edin diyor sonra pat diye açıyor kendi kendine. YouTube açıyorum mesela bağlantını kontrol et diyor halbuki internet hızım 80 Mbps gösteriyor ama açmıyor 3-4 saniye sonra açılıyor bazen hiç açılmadığı da oluyor. Dün sırf bu yüzden virüs mü var diye PC'ye format attım fakat yine aynı. Geçen haftalarda hızım 25 Mbps üstüne çıkamıyordu ekip gönderdiler bina girişinde ki kabloda oksitlenme başlamış değiştirmişlerdi ve hızım normale dönmüştü fakat o günden beri interneti anlattığım şekilde kullanmaya çalışıyorum. Sürekli arıyorum direkt arıza kaydı açıp telefonu kapatıyorlar. Evde Wi-Fi ile telefon ve televizyondan bile bazen erişim sağlayamıyorum ve bunların hepsi internet hızım normalken oluyor. Ayrıca 2 aylık bedava kullanma hakkım var şu an 2 arkadaşımı Millenicom'lu yaptım acaba diyorum parasız kullanıyoruz ya ondan bilerek mi böyle yapıyorlar anlamıyorum. Biraz uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sizce benim sorunum nedir? Çarşamba gününe kadar modem gelirse ve sorunumu çözerlerse devam ederim ama sorun giderilmezse direk değiştireceğim interneti.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2022-05-23 091953.png
    Ek Açıklama 2022-05-23 091953.png
    45 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı