İnternet hızı normal ama ping yüksek ve bir anda artıyor

lordmairon

Centipat
Son birkaç gündür bu sorun başıma bela oldu. İndirme hızımda hiçbir sıkıntı yok oyunları son hız indirebiliyorum fakat pingim arttı. Normalde örn 70 olması gerekirken şu anda 80-100 arası dolaşıyor, ayrıca ani ping yükselmesi de oluyor 200-300 ping civarı ethernet kablosunu ve Wi-Fi adaptörünü tek tek kontrol ettim fakat ikisinde de değişen bir şey yok. İSS'yı da 2 defa aradım bana sorun olmadığını söylediler, ki zaten internet hızımda bir sıkıntı yok. Bilgisayara format da attım ama maalesef. Artık aklıma çözüm yöntemi gelmiyor eğer aklınıza bir fikir geliyorsa yardımlarınızı bekliyorum.

NOT: Ping değerleri herhangi bir oyuna ait değil her multiplayer oyunda aynı değerler karşıma çıkıyor.
Örn: Discord Ping Değerleri

1576595989257.png

1576595878990.png

104ping.PNG

NOT: Sadece Discord'da olmuyor mesela Red Dead Online oynarken ani ping yükselmesinden dolayı oyundan atıyor. En azından kontrol etmem gereken bir şey varsa gözümden kaçmışsa sizin sayenizde bulabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ile bağlanıyorsanız durum normal. Aynısını bende yaşıyordum, LAN kablosuna geçtikten sonra ping değerim sabitlendi.

Sunuculardan kaynaklı veya bulunduğunuz bölgede fazla kişi hizmet alıyorsa belki o yüzden olabilir

Defalarca sıfırladım gece boyunca dinlendirdim değişen bir şey olmadı. İndirme hızı normal gözüküyor ama modemden şüpheleniyorum. İnternet hızı nasıl normal kalır da ping olur anlayamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı