İnternet hızı yüksek ama internette gezinirken yavaş

visu

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Kablonet internetimle hız testi yaptığımda 8 ms ping 97 Mbps download 6 MBps upload alıyorum fakat ne Netflix'ten bir şey izleyebiliyorum ne de Twitter'daki fotoğraflar yükleniyor. 1 video için 4-5 dakika bekletiyor. Sorun nedir? Bugün yağmur yağdı, bununla ilgisi var mıdır?

Merhaba. Kablonet internetimle hız testi yaptığımda 8 ms ping 97 Mbps download 6 MBps upload alıyorum fakat ne Netflix'ten bir şey izleyebiliyorum ne de Twitter'daki fotoğraflar yükleniyor. 1 video için 4-5 dakika bekletiyor. Sorun nedir? Bugün yağmur yağdı, bununla ilgisi var mıdır?
DNS adresini değiştirmeyi deneyebilirsin.

Ya internet sağlayıcınız ile ilgilidir yada bilgisayarınızla ilgili bir sorundur. Sorun HDD ve ya SSD kullanıyorsanız ondan kaynaklanıyor yada işlemci, ram vs. donanımlardan kaynaklanıyordur. Eğer hiçbiri değilse Google Chrome' dan girmeyi deneyin. Eğer bunlarda değilse telefonunuzdan yada tabletinizden WI-FI' ye bağlanarak Google'den herhangi bir siteye girerek internetinizi deneyin. Eğer sorun telefonunuzda yada tabletinizde de varsa internet sağlayıcınızı arayın.

Not: VPN kullanıyorsanız kapatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı