İnternet hızım TurkNet tarafından düşürüldü

Baranny

Hectopat
TurkNet tarafından internet hızım bir gecede 15 Mbps birden düşürüldü. Desteğe yazdığımda ise saçma sapan nedenler sayıldı, nedenler arasında kablo oksitlenmesi öyle şeyler, tabii ki bunlar mümkün ama 1 gece de nasıl olabilir böyle bir şey?
Sabah Online İşlemlerden baktığımda 79Mbps olarak görünen download hızım şu an 68 Mbps'e sabitlenmiş durumda, ayrıca tamamını bile alamıyorum 65 64 civarı alıyorum.

Ben de altyapı sorgulamasında 75 mbps gözüküyordu ilk başta 50 verdiler sorun etmedim şimdi de 30 oldu aylardır da Gigafiber'in aktif olmasını bekliyorum kutu bağlandı aylardır bir hareket yok. Kapağını da açık bırakmışlar.

Evet çok olmadı kullanmaya başlayalı bende 1000 Mbps var normalde ilk kullanmaya başladığımda Ethernet'le 900 küsurlarda hız görüyordum şimdi 800 küsurlarda hız görmeye başladım.

Hocam sizin ki yine iyiymiş benim paket 75Mbps, tamamını alıyordum dün geceye kadar, sabah kalktım internet yok bir şey olmuş bir bağlantı yeniledim hızım düştü otomatik olarak, direk talep attım daha da düşürüldü, insan eli ile manuel yapılmış bir şey bu yani.

Saat 15.18:
Tekrardan bir Speedtest yaptım şu an sorunum çözüldü şu an, çok ilginç çok.

Hocam sizin ki yine iyiymiş benim paket 75Mbps, tamamını alıyordum dün geceye kadar, sabah kalktım internet yok bir şey olmuş bir bağlantı yeniledim hızım düştü otomatik olarak, direk talep attım daha da düşürüldü, insan eli ile manuel yapılmış bir şey bu yani.

Tekrardan bir Speedtest yaptım şu an sorunum çözüldü şu an, çok ilginç çok.
bendede yapılan müdahaleler sonucunda düzelteceklerini sanırım daha çok bozuyorlar . düzeltelim derken daha da bozuyorlar anladığım kadarıyla

Modem değerlerinizi atın. Örnek konu.
Daha önce DSL ve VDSL kullanırken aynı süreçleri yaşadım ve eğer bağlantı değerleri yükselirse kopma yaşıyorsunuz. Tek çözümü ise internet hızını düşürmek oluyor. VDSL bina içi kablolamayla ilgili olduğu için çok değişken değerler verebilir. En sağlıklı sonuç için kutudan modeme sağlıklı CAT 6 kablo çekmek olacaktır. ISS'ler bilerek hat değerlerini düşürmezler.

Modem değerlerinizi atın. Örnek konu.
Daha önce DSL ve VDSL kullanırken aynı süreçleri yaşadım ve eğer bağlantı değerleri yükselirse kopma yaşıyorsunuz. Tek çözümü ise internet hızını düşürmek oluyor. VDSL bina içi kablolamayla ilgili olduğu için çok değişken değerler verebilir. En sağlıklı sonuç için kutudan modeme sağlıklı CAT 6 kablo çekmek olacaktır. ISS'ler bilerek hat değerlerini düşürmezler.
iyi de turknet bütün kabloları kendisi geldi taktı. özellikle bana gigafiber in kablosunun çok hassas olduğunu dikkatli kullanmam gerektiğini de söyledi. Ben kendim bir kablo takıp kullanmıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı