İnternet hızını yükseltince ping yükselmesi

dhanylmz

Hectopat
Merhaba ben Türksat Kablonet kullanıcısıyım. Eskiden 10 Mbps download ve 1 Mbps upload hızlı internet kullanıyordum, LoL oyununda pingim 23-40 arası değişiyordu. 2 gün önce internet hızımı 50 Mbps download ve 5Mbps upload ile değiştirip kablo çektim fakat LoL oyununda pingim 40 ve 90 arası değişmeye başladı. Modemim Netmaster CBW-383Z4 sizce yeni bir modem alırsam bu sorun çözülecek midir?

Bende 2 aydır Kablonet kullanıyorum aniden pingim 50 60'lara çıkıp iniyor mail müşteri hizmetleri lan driveri güncelleme masanın yerini değiştirme aklına gelebilecek ne yöntem varsa uyguladım nafile ama son günlerde araştırdığım kadarıyla 195.xxx ıp bloğunun sıkıntılı olduğunu gördüm ani ping artışları konusunda benim de IP adresim 195.xxx le başlıyor bununla alakalı ıp bloğundan çıkma isteğinde bulundum ama öyle lanet birşeyki bir türlü çıkaramıyorlar yani o kadar stabil değilki bu blok Ethernet kablosundayken hız testinden 70 77 MB download hızı görmüştüm jitter ise 2 ile 10 arasında sürekli değişiyordu.
Burdanda bahsettiğim konu hakkında bir fikir sahibi olabilirsin:

Yeni konular

Geri
Yukarı