İnternet hızının sabitlendiği nasıl öğrenilir?

Tahmes

Centipat
Yaklaşık 2 gündür internetim kötüydü, bariz belliydi yani bugün kafama esti hadi belki ayarlarını değiştirmişimdir, fabrika ayarlarina geri çevireyim derken maksimum veri oranının 4095'e sabitlenmiş olduğunu gördüm. Farklı saat aralıklarıyla bakmama rağmen hiçbir şekilde hızım 3.3'ün üstüne ve 4095'den başka bir değere çıkmadı inmedi. Hızımı 4 Mbps'e sabitlenmiş diye düşünüyorum ancak bir bilenden yardım almak daha iyi olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201027-024230__01__01.jpg
    Screenshot_20201027-024230__01__01.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 102
Yaklaşık 2 gündür internetim kötüydü, bariz belliydi yani bugün kafama esti hadi belki ayarlarını değiştirmişimdir, fabrika ayarlarina geri çevireyim derken maksimum veri oranının 4095'e sabitlenmiş olduğunu gördüm. Farklı saat aralıklarıyla bakmama rağmen hiçbir şekilde hızım 3.3'ün üstüne ve 4095'den başka bir değere çıkmadı inmedi. Hızımı 4 Mbps'e sabitlenmiş diye düşünüyorum ancak bir bilenden yardım almak daha iyi olur.

Hocam görünen o ki evet hızınızı dediğiniz değerlere sabitlemişler. Ancak hat değerleriniz pek iyi değil en fazla indirme hızı olarak 15 Mbps alabilirsiniz. En fazla yükleme hızınız ise 1 Mbps. Hat değerleriniz 16 Mbps hız paketini dahi altında kalıyor. Yani sizin en fazla görebileceğiniz hızlar paket içeriğinin dahi altında kalıyor. Bundan dolayı değerleri sabitlemek için hızınızı muhtemelen sabitlemişler. Eğer Türk Telekom kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak bu sorunu anlatıp hızınızı eski değerlerinize çekebilirsiniz. Ancak bağlantı, ping, kopma gibi sorunlar yaşamanız muhtemel olasılıklar içinde yer alıyor. Tercih sizin.

ADSL için değerleriniz güzel, hızınız 4Mbps'e sabitlenmiş. Sağlayıcınızı arayıp hızınızı yükseltmelerini isteyin, 12Mbps'e kadar sorunsuz kullanırsınız.

15 dakika önce bir ekip geldi evime hatlarınız çürümüş, eskimiş vb şeyler söylediler. Tüm hatları yenilediler bilgisayarima giden Ethernet kabloma kadar yenilemeye çalıştı sağ olsun. Şu anki değerlerim aşağıdaki şekilde. Bana değerlerinizi 12'ye sabitledim santralden 16 ile geliyor dalgalanma hatlardan dolayi dalgalanma olur diye bir iki şey anlattı bu seviyede kopma olmaz sorunsuz kullanılır dedi. Dediği ne kadar doğru acaba? Yoksa hızı biraz daha yukseltebilir miyiz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201027-113935__01.jpg
    Screenshot_20201027-113935__01.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 27
15 dakika önce bir ekip geldi evime hatlarınız çürümüş, eskimiş vb şeyler söylediler. Tüm hatları yenilediler bilgisayarima giden Ethernet kabloma kadar yenilemeye çalıştı sağ olsun. Şu anki değerlerim aşağıdaki şekilde. Bana değerlerinizi 12'ye sabitledim santralden 16 ile geliyor dalgalanma hatlardan dolayi dalgalanma olur diye bir iki şey anlattı bu seviyede kopma olmaz sorunsuz kullanılır dedi. Dediği ne kadar doğru acaba? Yoksa hızı biraz daha yukseltebilir miyiz?
Üst mesajda belirttiğim gibi 12 sıkıntısız olarak çalışır (ekiplerde aynısını söylemişler), biraz fazlasını (max. 14) alabilirsiniz ancak kopma sorunu yaşarsınız.

Geri
Yukarı