İnternet için port var ama yok veya bozuk port var deniyor

Daha fazla  
Kolay gelsin,

Türk Telekom tahütümüz bitti Netspeed'e geçiş yaptık VDSL hattında boş port olmadığı için mevcut 16 Mbit'den ADSL'den devam sağladık şimdi siteden kontrol ettiğimde boş port var diyor fakat arayıp paketimi yükseltmek istediğimi söyleyince (efendim port yok veya arızalı veremeyiz diyorlar...) Fakat ben Türk Telekom'u ve TurkNet'i aradığımda boş port mevcut şu an geçiş sağlayabiliriz diyorlar bunu Netspeed'e bildiriyorum bakın diğer firmalar boş VDSL Portun'dan geçiş sağlaya biliyorlar siz niye sağlayamıyorsunuz deyince bana (efendim şu an hangi firmayı ararsanız arayın boş port var diyecekler fakat siz anlaşmayı yapıp size internet vermek istediklerinde problem yaşayacaklar ve yine 16 Mbit'ten devam edeceksiniz ) deniyor.

Bunun çözümünü sorduğumda Türk Telekom'a dilekçe yazıp saha dolabınızdaki port sayısını genişletilmesini isteyeceksiniz deniyor.

Aynı şekilde Netspeed konuşurken VDSL hizmetinden tam verim alabilmek için santrale uzaklığınız 450 Metre'den fazla olmamalı diyor.
(Benim uzaklığım 476m)

Fakat TurkNet (saha dolabınızda %98'lik bir doluluk var ama arıza vs. bir problem yok geçiş sağlayabiliriz diyor)

Burada kim yalan söylüyor ve ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211130-195056_Gallery.jpg
    Screenshot_20211130-195056_Gallery.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 42
Taahhütün yoksa TurkNet'e geçmen en iyisi.

2-3 yıl önce denedim bağlanamadık 1 ay internetsiz kaldık bu süre zarfında 20 kere arıza kaydı bıraktık, kapatmak için muhatap bulamadık hatta müşteri hizmetlerini arayıp hattımızı kapatmak istediğimizde bizi boş bir hatta yönlendiriyorlardı(yüzümüze kapatıyorlardı yani) en sonunda valiliğe gidip dilekçe vermek zorunda kaldık... Bunun üstüne bir de kullanmadığımız daha doğrusu bağlayamadıkları internetin faturasını gönderdiler ödemedik doğal olarak sonra haciz ile ilgili mesajlar gönderdiler vs.
Yani bilemiyorum belki Türk Telekom problem çıkardı onlardan soğumamız için TurkNet'i kötülemek için...

Bundan 3 yıl sonra yani şu an TurkNet düzelmiş ve güzel bir hizmet veriyor olabilir ama bunları yaşamış ve 1 ay uğraşmış babama tekrar TurkNet dersem ne cevap alırım bilemiyorum 🙃

@Faruk Muhammet Yıldırım Bu gibi durumları Türkiye'de her teknoloji şirketiyle yaşamışızdır bende birçok şirketle yaşadım TurkNet ile de Türk Telekom ile de ama fiyat performans konusunda TurkNet çok iyi kurulum vs sıkıntı yaşatıyor özellikle altyapıyla alakalıysa çok zor çözülür. İptal işlemlerini e-Devlet'ten halledebiliyorsunuz her operatör için.

Yeni konular

Geri
Yukarı