Çözüldü İnternet indirme hızı hesaplama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bravewolf

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi benim 8 megabit internetin hızım var. Ben dosya indirmelerde kac megabayt sn hizi olmalidir? Ayrıcı bu hiz aldığımız megabite mi bağlı?

Çözüm
8 bit 1 bayt eder. Buna göre 8 megabit ile saniyede 1 MB (MB/s) indirme yapabilirsiniz.
Sonuca, Mbps değerini 8'e bölerek ulaşabilirsiniz.
8 bit 1 bayt eder. Buna göre 8 megabit ile saniyede 1 MB (MB/s) indirme yapabilirsiniz.

Çözüm
8 Bit 1 Bayt eder. Buna göre 8 megabit ile saniyede 1 MB (MB/s) indirme yapabilirsiniz.
Fakat benim bağlantım fiber bağlantı. Hiz testi de yaptigimda ortalama 9 veya 10 megabit internet hızı çıkıyor. Ayrıca indirme hızımda 1 MB göremedim. Genellikle 800 KB/sn ile 900 KB/sn arasında geliyor.

Fakat benim bağlantım fiber bağlantı. Hiz testi de yaptigimda ortalama 9 veya 10 megabit internet hızı çıkıyor. Ayrıca indirme hızımda 1 MB göremedim. Genellikle 800 KB/sn ile 900 KB/sn arasında geliyor.

Bunlar normal değerler.
Kesinlikle 1 MB indirme yapacaksınız diye bir kural yok.
Ortalama o civarlarda indirme yapıyor.

Fiber olması bir şeyi değiştirmiyor. Hızınız anlık dalgalanabilir. Ayrıca göreceğiniz hız, indirme yaptığınız sunucu ile de alakalıdır. Ulaşabildiğiniz hızı 8'e böldüğünüzde, teorik indirme hızınıza ulaşırsınız.

Edit: Bağlantınızın fiber olduğunu düşünmüyorum. 8 Mbps fiber pek normal gelmedi bana.

20191031_115639.jpg

Bağlantım fiber daha dün aktif ettim. Yani yeni bağlandı.
Arkadaşlar biraz konu dışı olacak ama dün pung lite yükledim. Onda bile sn 850kb/sn gördüm indirmeyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı