İnternet kablo hırsızlığı durumunda ne yapılmalı?

BedelsizASKER

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nizamiye
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 6 ay kadar önce yeni taşındığım eve internet bağlattım binada altyapı olmadığı için mahalledeki ankastreden kablo çektim yaklaşık 60M ve bu kabloyu Türk Telekom da çalışan bir arkadaşımın yardımı ile aldım ankastreden kendi evime kadar özenle çektim uğraştım bugün öyle bir manzara gördüm ki şok oldum apartmandan birisi benim tonla para harcadığım özel kablomu kesmiş ve kendisine bağlantı yapmış bana sormadan benim iznim olmadan bununla ilgili nereye nasıl başvuru yapabilirim acayip sinirliyim! Görseldeki siyah kablo bana ait CAT 5.

Dosya Ekleri

• Kablo1.jpg
    Kablo1.jpg
    319,9 KB · Görüntüleme: 131
  • Kablo2.jpg
    Kablo2.jpg
    289,5 KB · Görüntüleme: 136
Arkadaşlar yaklaşık 6 ay kadar önce yeni taşındığım eve internet bağlattım binada altyapı olmadığı için mahalledeki ankastreden kablo çektim yaklaşık 60M ve bu kabloyu Türk Telekom da çalışan bir arkadaşımın yardımı ile aldım ankastreden kendi evime kadar özenle çektim uğraştım bugün öyle bir manzara gördüm ki şok oldum apartmandan birisi benim tonla para harcadığım özel kablomu kesmiş ve kendisine bağlantı yapmış bana sormadan benim iznim olmadan bununla ilgili nereye nasıl başvuru yapabilirim acayip sinirliyim! Görseldeki siyah kablo bana ait CAT 5.

Şu an aşırı sinirlendim, kablo çekeni bulun sorun neden yaptınız, diye sonra şikayet edin.

Ben olsam gidip kimin yaptigini bulup onun kablosunu kokten sokerdim :D kabloyu kutuya cakmakla ugrasip para harcamak zorunda kalir.

Onu komşun değil Türk Telekom çalışanı yapmıştır.
Belediyenin ve Ulaştırma Bakanlığının yönetmeliğine göre normalde de apartmanlara bu şekilde kablo gelmektedir. Aykırı bir durum yok. Her daire kendine saha dolabından kablo çekerse etrafın halini düşünsenize. Ekstra emek verip uğraşmışsınız size sorulmadan bu şekilde hareket edilmesine kızdınız ama yönetmelik denen bir şey var. Herkes saha dolabından kafasına göre kablo çekemez.

Komşu falan değil o bildiğiniz devamı getirmeyeceğim.

Bence de boyle komsu mu olur kablo calmak nedir?
Onu komşun değil Türk Telekom çalışanı yapmıştır.
Belediyenin ve ulaştırma bakanlığının yönetmeliğine göre normalde de apartmanlara bu şekilde kablo gelmektedir. Aykırı bir durum yok. Her daire kendine saha dolabından kablo çekerse etrafın halini düşünsenize.

Saha dolabinn yakinligina bagli.

Yeni konular

Geri
Yukarı