İnternet kablo hırsızlığı durumunda ne yapılmalı?

Ben olsam tepkimi cok belli bir sekilde binadakilere gosterirdim.
Apartmanda toplantilar oluyorsa veya yonetici varsa ona soyle. Herkesin icinde belli olur kimin yaptigi.

Hocam adam para harcamış kendi cebinden çektirmiş kabloyu? Türk Telekom kendi kablo çekememiş mi?

Hocam yok öyle bir şey.
Kablonun üzerinde konu sahibine ait olduğunu belirten bir kağıt yok. Telekom'un gelip bu şekilde kablo çekmesi normal.
Arayın Telekom'u aykırı bir durum varsa düzeltirler.
Büyük ihtimal saha dolabından apartmana kadar döşediğiniz kabloyu söküp apartmana tek kablo getirirler. Saha dolabından kablo çekmek yasaktır.
Saha dolabından apartmana kadar olan alan Türk Telekom'a aittir. Kullanıcı kendisine kablo çekemez. Telekom apartmana kabloyu bırakır ve devamı kullanıcıya aittir.

Hocam yok öyle bir şey.
Kablonun üzerinde konu sahibine ait olduğunu belirten bir kağıt yok. Telekom'un gelip bu şekilde kablo çekmesi normal.
Büyük ihtimal saha dolabından apartmana kadar döşediğiniz kabloyu söküp apartmana tek kablo getirirler. Saha dolabından kablo çekmek yasaktır.

Türk Telekom araciligiyla yasak oldugunu sanmiyorum.

Arkadaşlar kabloyu bana Türk Telekom çekmedi ben kendi cebimden aldım ve özel bir kablo metresi çok pahalı en iyisi olsun dedim verdim parayı her şeyi kendim yaptım eve kadar kendim çektim ben şu anda yapılan bu kurnazlığı yanına bırakmak istemiyorum böyle bir adaletsizlik olamaz o kabloyu oradan çekip atarsam suçlu ben olurum böyle düşünüyorum.

Hocam yok öyle bir şey.
Saha dolabından apartmana kadar olan alan Türk Telekom'a aittir. Kullanıcı kendisine kablo çekemez. Telekom apartmana kabloyu bırakır ve devamı kullanıcıya aittir.

Yasak olsa bile TT gelip kablosunu neden baska bir dairenin kablosuna baglasin?
Arkadaşlar kabloyu bana Türk Telekom çekmedi ben kendi cebimden aldım ve özel bir kablo metresi çok pahalı en iyisi olsun dedim verdim parayı her şeyi kendim yaptım eve kadar kendim çektim ben şu anda yapılan bu kurnazlığı yanına bırakmak istemiyorum böyle bir adaletsizlik olamaz o kabloyu oradan çekip atarsam suçlu ben olurum böyle düşünüyorum.
Kablonun devami binanin icinden mi yoksa merdiven boslugundan mi gidiyor

Bakın anlayabiliyorum ama sizin yaptığınız kurala aykırı bir durum.
Saha dolabından apartmana kadar kabloyu Türk Telekom çeker. Apartman içerisindeki ankastre dolabı ve dolaptan sonraki iç tesisat kullanıcı sorumluluğundadır. Saha dolabından kendinize kablo çekemezsiniz. Çekerseniz de bu kablo bana ait diyemezsiniz. Gelip bu şekilde müdahale ederler.
Türk Telekom'da çalışan arkadaş keşke sizi bilgilendirseydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı