İnternet kablosu ile internete nasıl bağlanır?

batuhan3707

Hectopat
En solda gördüğünüz girişin rengi beyaz, sağındakilerin ise sarı. Beyaz girişin kendine ait bir kablosu var ve o olmadan internet olmuyor. Aldığım kabloyu ise sarı girişli yere ve bilgisayar kasasına taktığım zaman internete bağlanmıyor. İnternet kablosunu beyaz girişli yere takınca ise beyaz girişin kendine ait kablosunu çıkardığım için yine internete bağlanamıyorum ama internet logosunun üstünde ünlem işareti oluyor (Yani kabloda bir sıkıntı yok). Bu sorunu nasıl çözebilirim? Kablosunun rengi sarı olan kablolar var onlardan mı almam gerekiyor bu sarı girişli yerlere takınca çalışabilmesi için? Bu arada takılı olan kablo televizyon için. Sarı girişli yerlerin hepsini denedim olmadı. O beyaz girişte internetin çalışması için olan kabloyu da denedim sarı yerlerde o da olmadı.

20190408_190754.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme bir telefon kablosu takılması internet için yeterlidir. Sanırım yeşil renkli olan kablo ince uçlu telefon kablosu. Diğer etnetnet kablosunu sarı renkli olanı, en baştaki girişe takın. Burada önemli olan kablonun doğru kablo olması. Eğer yeşil kabloyu modeme taktığınız zaman internet ışıkları yanıyorsa internetiniz var demektir. Eğer modem üzerindeki ışıklar yanmıyor veya yanıp sönüyorsa internetinizde sorun var demektir. Müşteri hizmetlerini arayıp konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Sarı kablo senin kullanman gereken bilgisayarına takman gereken kablo. Yeşil telefon kablosu. Splitter bozulmuş olabilir. Eve geçince bakayım benim modeme :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı