İnternet kablosu internet hızına etki eder mi?

Vito

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Pingim normal de oyunda 20 25 olması gerekirken 35 40 alıyorum. Bir arkadaşım bana siyah kablo falan var ondan alırsan pingin biraz düşer vs demişti bu doğru mu? 3, 5, 10, 15, 20, 30, 40, METRE CAT6 ETHERNET,İNTERNET KABLOSU RJ Fiyatları ve Özellikleri örneğin böyle bir ürün alırsam normal Türk Telekom'un verdiği kablodan daha iyi mi performans alırım?

Öncelikle modem üzerinden Wi-Fi kapatıp bilgisayarınızı kısa CAT kablo ile modeme bağlayıp test yaptınız mı? Bilgisayarınızın arkaplanda herhangi bir uygulamanın internet kullanıp kullanmadığını kontrol edin VPN DNS proxy kullanıp kullanılmadığını kontrol edin.

Sorun nerede onun tespiti yapılmaz ise boşa masraf olabilir.

Mesela sorun ankastre tarafında TT ait olan portlarda ise iç tesisatı yenilemek işe yaramaz.

TT'den ekip gelip duruma göre kesip kroneye yeniden çakması veya oksitlenme varsa ankastrenin değişimi yapılması gerekir.

Bu sadece bir örnek...

Öncelikle modem üzerinden Wi-Fi kapatıp bilgisayarınızı kısa CAT kablo ile modeme bağlayıp test yaptınız mı? Bilgisayarınızın arkaplanda herhangi bir uygulamanın internet kullanıp kullanmadığını kontrol edin VPN DNS proxy kullanıp kullanılmadığını kontrol edin.

Kontrol edeceğim birazdan da ilk internet pakedim çok düşüktü belki ona göre kablo vermişlerdir diye alabilirim aslında çok pahalı bir şey değil 50 TL falan sanırım.
Sorun nerede onun tespiti yapılmaz ise boşa masraf olabilir.

Mesela sorun ankastre tarafında TT ait olan portlarda ise iç tesisatı yenilemek işe yaramaz.

TT'den ekip gelip duruma göre kesip kroneye yeniden çakması veya oksitlenme varsa ankastrenin değişimi yapılması gerekir.

Bu sadece bir örnek...
Valla oynadığım oyunun şirketi ile görüştüm %74 paket kaybın var dediler aradım anlattım paket kaybının ne olduğunu bilen yok bende kendim çözüme ulaştırmaya çalışıyorum :D
Baseus High Speed Six Types Of RJ45 Gigabit Ethernet Kablosu Fiyatı bu kablo iyi midir mesela 3M alacağım bundan
Önerebilecek varsa onu da alabilirim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı