Çözüldü İnternet kablosu internet hızını etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Sorum başlıktaki gibidir, eder mi etmez mi? İnternetten şu kabloyu aldım ve internet hızlandı sanırım, önceden 16 MB download iken şu an 22 MB download oldu. Önceki kabloyu bilgisayarcıdan almıştık, kalitesiz bir şeydi ve kısa sürede aşındı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorum başlıktaki gibidir, eder mi etmez mi? İnternetten şu kabloyu aldım ve internet hızlandı sanırım, önceden 16 MB download iken şu an 22 MB download oldu. Önceki kabloyu bilgisayarcıdan almıştık, kalitesiz bir şeydi ve kısa sürede aşındı.

İnternet hızınız kaç Mbps?

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

16 sanırım.

CAT6 ve CAT5 farkları şunlardır:
  • CAT 6 kabloda dış parazit koruması mevcuttur. CAT 5 kablo da yoktur.
  • CAT 6′da ek olarak kablonun dolaşmasını önleyen ayırıcı ve parazite karşı alüminyum folyo bulunur.
  • CAT 6 kablo CAT 5′e göre daha dayanıklıdır ve uzun ömürler kullanmaya uygundur.
  • CAT 5 kabloda veri akışı 100Mbps olmasına karşılık CAT 6′da hız 1000MBPS’dir.
Standart bir ev kullanıcısı ve paketi 100Mbps'yi geçmeyen birisi için dayanıklılıktan başka bir fark oluşturmaz. Kabloları da zaten duvar kenarından götüreceğiniz için o da bir sıkıntı çıkarmaz. Ben kendime CAT5 kablo almıştım ve gayet memnunum.

Geri
Yukarı