İnternet kesintisinden kaynaklı taahhüt iptal edilebilir mi?

NothingGood

Hectopat
Makaleler
2
Herkese iyi akşamlar. Bölgemize tip 7 saha dolabı yapıldıktan yaklaşık 3-4 ay sonra internet kesintileri yaşamaya başladık. İnternet gidiyor, geldikten 10 saniye sonra geri kesiliyordu. İlk başta sorunun modemde olduğunu söylediler ve modem değiştirdik ama sorun devam ediyordu. En sonunda bir ekip yollayıp her şeyi test ettiler ve sorunun saha dolabında olduğunu, oraya kadar sinyalin stabil fakat dolaptan sonrasında dalgalı olduğunu söylediler. İnternetimiz gerçekten düzelmiş ve düzgün çalışıyordu. Ta ki dün geceye kadar(arada kablo oksitlenmesiyle ilgili bir sorun vardı ama o TT'den kaynaklı değil.). İnternet sürekli kesiliyor, internet yavaşlıyor ve devasa ping değerleri çıkıyor. Sürekli kesilen internetten bahsetmiyorum bile. Ben bu interneti babama hiçbir zorluk, pürüz olmadan iptal ettirebilir miyim?
Edit: Log dosyasının bir kısmı ekte, tamamı değil.

fiberliyoruz.PNG

Dosya Ekleri

• log.txt
    2,4 KB · Görüntüleme: 304
Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç gördüm konuyu fakat başıma gelen olayı anlatayım. 4 sene önce Superonline kullanıcısıydım ve internetim sürekli kesilip kesilip geliyordu ve sürekli teknik desteği arıyorduk her aradığımızda 1 hafta düzelip sonra tekrar gidiyordu ve en son tahattüt ettikleri 2 iş günü içerisinde sorunu çözemeyince direk e-devlet btk üzerinden şikayet talebi oluşturduk ve superonline firması bize cayma bedeli ödemeden başka bir firmaya geçebileceğimizi yada bu firmada kalarak internet paketimizi yükselteceğini söylemişti. Biz farklı firmaya geçmeyi seçtik ve TT geçtik. Bölgemde sorunsuz çalışıyor ping değerlerim sabit ve düşük, internetim ve internet hızım stabil. Sonuç olarak tavsiyem e-devlet üzerinden BTK'ya başvurmanızdır.

Biraz geç gördüm konuyu fakat başıma gelen olayı anlatayım. 4 sene önce Superonline kullanıcısıydım ve internetim sürekli kesilip kesilip geliyordu ve sürekli teknik desteği arıyorduk her aradığımızda 1 hafta düzelip sonra tekrar gidiyordu ve en son tahattüt ettikleri 2 iş günü içerisinde sorunu çözemeyince direk e-devlet btk üzerinden şikayet talebi oluşturduk ve superonline firması bize cayma bedeli ödemeden başka bir firmaya geçebileceğimizi yada bu firmada kalarak internet paketimizi yükselteceğini söylemişti. Biz farklı firmaya geçmeyi seçtik ve TT geçtik. Bölgemde sorunsuz çalışıyor ping değerlerim sabit ve düşük, internetim ve internet hızım stabil. Sonuç olarak tavsiyem e-devlet üzerinden BTK'ya başvurmanızdır.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. En son 20 kere daha aradığımızda bir ekip geldi ve altyapımızı, portumuzu komple yeniledi ve sorunumuz çözüldü. Eğer bir daha kesinti sorunları yaşarsak sizin dediğinizi yapacağız :).

Yeni konular

Geri
Yukarı