İnternet kopma problemi

Kharon

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. TTNET internet kullanıcısıyım. Hiçbir şekilde ne müşteri hizmetleri ne modem servisinden bir çözüm bulamadım. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve paketim 24 Mbps hız vermekte. Yaklaşık 1 haftadır internetimde kesilmeler var. Bazen 3-4 saat boyunca gitmiyor bazense 1 saat içinde defalarca internetim kopuyor. Müşteri hizmetlerini aradım. Yetkili ekip gelip bakıp telefon ve internet hattında bir problem olmadığını söylediler. Binaya hatlar zaten yeni çekilmişti her şey çok yeni yani. İnternetim gittiği zaman modemde "internet" yazan ışık gidiyor ve böylece internetim de gidiyor. Yaklaşık 2-3 dakika sonra geri geliyor internetimle birlikte. Sizce problemim neyden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl bir yol izlemeliyim? Problemin modem kaynaklı olabilme imkanı var mı?

*Modem yeni sayılır. VDSL modem Türk Telekom tarafından verildi.
*Firmware güncellemesi yapıldı
*Modem: TP-Link TD-W9970v3
*Splitter'ı değiştirdim.
*Modeme reset ve tekrar kurulum yapıldı.

Öncelikle bu söyleyeceğimi gözlemle. İnternet kendi kendine mi gidiyor yoksa yüklenme yaptığında mi? Mesela aç bir dosya indir büyük boyutlu. İnme esnasında giderse sorun tesisat kaynaklıdır. Kullanılmadığı zaman bile gidiyorsa sorunun bir çok nedeni olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı