İnternet nasıl Fast Path'e geçirilir?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar TTNET fiber internet kullanıcısıyım. Sözleşmemi geçen ay yeniledim fakat Fast path olan internetim sözleşmeyi yeniledikten sonra tekrar İnterleaved'a alınmış. Daha önceden TTNET Online İşlem'den açtığım ticket sonucu internetim Fast Path'e alınmıştı. Fakat son 2 haftadır yaklaşık 4 tane ticket açtım ve hepsinde otomatik mesaj gönderiyorlar. İnternetinizde bir arıza bulunmamıştır, kontrol edilmiştir tarzında vs. Çok alakasız bir mesaj çünkü ben hiç bir arıza ibaresinde bulunmamıştım. Benim nasıl bir metin yazmam gerekiyor ki ilgili birime iletsinler? Cidden işini bilmeyen çok fazla elemanları var.

TT personeline bir durumu izah ederken bu işten anlamayan birine anlatır gibi anlatmanız lazım. En kötü kayıt bırakın teknik ekipten biri geri dönüş yapsın ona anlatın.
Bunlar işe yaramaz ise ilçe müdürlüğüne gidip derdinizi anlatak birini bulmanız lazım.

MH'de yer alan adamın görevi sadece kayıt açmak, başka bir işe yaramıyor, zaten bunların bilgisi vs. olmuyor.

Aslında TurkNet gibi hat modu arasında geçiş yapmak adına uygulamaya güncelleme getirilebilir ama TT'de o vizyon yok. Devlet için çektiği fiberi bile reklamlarda bireysel kullanıcılar adına çekilmiş gibi gösteren kurumdan pek vizyon beklememek lazım.

TT personeline bir durumu izah ederken bu işten anlamayan birine anlatır gibi anlatmanız lazım. En kötü kayıt bırakın teknik ekipten biri geri dönüş yapsın ona anlatın.
Bunlar işe yaramaz ise ilçe müdürlüğüne gidip derdinizi anlatak birini bulmanız lazım.

MH'de yer alan adamın görevi sadece kayıt açmak, başka bir işe yaramıyor, zaten bunların bilgisi vs. olmuyor.

Aslında TurkNet gibi hat modu arasında geçiş yapmak adına uygulamaya güncelleme getirilebilir ama TT'de o vizyon yok. Devlet için çektiği fiberi bile reklamlarda bireysel kullanıcılar adına çekilmiş gibi gösteren kurumdan pek vizyon beklememek lazım.
Çok teşekkürler hocam fakat geçenlerde şöyle bir olay olmuştu. Ben açtığım ticket'da yine fast path'e alınmasını istedim internetimin, 2 gün sonra telefonum çaldı evde değildim. Teknik servis gelmiş kapıya, ben arızalık bir durumun olmadığını, sistemden bu işlemi yapacağını söyledim ve o da hiç böyle bir şey duymadığını ve ilgili birime ileteceğini söyledi. Ertesi gün yine aynı otomatik mesaj gelip konuyu kapatmışlardı.

Anladığım kadarı ile MH arıza kaydını performans düşüklüğü olarak açmış olmalı. Bundan ötürü saha ekipleri gelmiştir.

Saha ekibinin hat moduna erişimi yok. Dolayısıyla sözlü olarak santralde yer alan kişiye söylemiştir fakat anlaşılan takmamış bile.

[email protected]'ye mail atın. Eskiden hat modunun Fast Path olduğunu, sonradan değiştiğini vs. detaylıca yazın. Elinizde ekran alıtnısı vs. ne var ise ekleyin, doldurun.
Teknik ekibe iletilmesini gerektiğinide not edin.

Anladığım kadarı ile MH arıza kaydını performans düşüklüğü olarak açmış olmalı. Bundan ötürü saha ekipleri gelmiştir.

Saha ekibinin hat moduna erişimi yok. Dolayısıyla sözlü olarak santralde yer alan kişiye söylemiştir fakat anlaşılan takmamış bile.

[email protected]'ye mail atın. Eskiden hat modunun Fast Path olduğunu, sonradan değiştiğini vs. detaylıca yazın. Elinizde ekran alıtnısı vs. ne var ise ekleyin, doldurun.
Teknik ekibe iletilmesini gerektiğinide not edin.
Çok teşekkürler.

Hocam fastp path modun tam olarak katkısı nedir ping sorunu yaşıyorumda acaba düzelir mi o moda geçtiğim takdirde.
Hocam fast path bağlantı önceliğini daha ön plana almak diye biliyorum kelime anlamını. Fast path'e geçtiğimde pingimde %25-30 azalma gözlemledim ama şu şekilde. Normalde 12 ping alıyorsam 7'ye düştü. Ama diyorsanız ki pingim 100-150 veya ani ping artışı yaşıyorum, bu durumda bunun bir faydası olmayacaktır. Bende uzunca bir süre bu ping problemini yaşadım ve tonla konu açmışımdır. Öğrendim ki altyapı yetersizliğinden dolayı yaşıyomuşum bu olayı. Artık çok şükür yaşamıyorum fakat sokağa çıkma yasağı olduğunda özellikle akşam saatlerinde ani ping artışı yaşıyorum. Yani uzun lafın kısası dediğim sorundan muzdaripseniz bir işinize yaramayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı