İnternet paketine ek zorunlu TV paketi

EmirFatih

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar az önce annemin telefonunu 0212 920 05 98 numarası aradı. İnternet ile ilgili olduğunu söylemişler annem de fazla anlamadığından dolayı bu tarz işlerle ben ilgilendim (kayıt vb.) Bana verdi telefonu. Telefonu aldığımda hatta ki kadın bölge internet altyapı şubesinden aradığını belirtti ve internet ile ilgili bir sorununuz var mı dedi. Bende bir sorun olmadığını ama modemi Millenicom'dan aldığımızı ve 5GHz desteklemediğini belirttim. Kadın zaten bilgisiz olduğunu burada belli etti. Sonrasında sürekli bir sorununuz yok anladığım kadarıyla dedi ve devam etti şu an kullandığımız pakette size belirtilmemiş TV üyeliği de var dedi (hatırladığım kadarıyla D-Smart dedi) ama aslında yoktu. Devletin yayındalığı kararnameye göre kaçak karasal yayınları engellemek için falan zart zurt bir şeyler anlattı ve internetin yanında zorunlu TV üyeliği almamı belirtti. Bende ben bu konuyu araştırıp size döneceğim dedim. Hatta ki kadın ben zaten sizi şu an da bilgilendiriyorum dedi. Ben böyle bir haberi daha önce görmediğimi ve ona inanmadığımı belirttim. Sonra aynı kararnameyi tekrarladı. Bende tamam ben üye olmak istemiyorum dedim. Üye olursanız 33TL'ye TV abonesi olabilirsiniz eğer abone olmadan paketinize devam etmek isterseniz 55TL kaçak karasal yayını engelleme vergisi ödemek zorunda kalırsınız dedi. Ben de tamam ben vergimi öderim dedim. Tamamdır paketinize yansıtıyorum iyi günler dedi. Kahkaha atarak kapattım telefonu. Gerçekten böyle bir kararname falan yoktu galiba ben hiç görmedim. Her ay 55TL faturama yansır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu niye yansısın?
Bu bile var. Fake numara 🤣

İst iletişim diye bir yermiş. Alt yapıda sorun varsa biz arıza bilgi gönderiyoruz gelip bakıyorlar falan diyor. Biraz sıkıştırınca yüzüme kapattı. Dolandırıcılar engelleyin gitsin.

Böyle bir yorum da var.

Geri
Yukarı