İnternet sağlayıcı önerisi

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Aktif olarak online oyun MMORPG oynuyorum haliyle anlık kopmalarda bile disconnect yiyorum.

Daha önceden kablonet kullanıyordum, fakat hem geçen hem hem de bu yıl 3.5 gün süren ve bilgilendirme yapılmadığı baya mağduriyet yaşamıştım. Sözleşmemi yenilemedim ve Türknet e geçiş yapmıştım.

İlk 1 hafta her şey gayet güzeldi, aldığım hız 80 Mbps upload 7 küsür. Alt yapım 100'ü destekliyor ama açıkçası 80 bile işimi görüyor. Benim için önemli olan anlık kopmanın olmaması.

Türknet zam yaptı, ona da sorun yapmadım. Fakat yaklaşık 3 gündür anlık kopma yaşıyorum, sadece ben değil bu oyunu oynayan diğer kişilerde.
İstanbul'da ikamet ediyorum, tavsiye edebileceğiniz ISS var mı?

Herkese şimdiden teşekkürler.

Netspeed kesin önerimdir

Netspeed kesin önerimdir
Kablonetten dolayı Türknet e geçiş yaptığımı belirtmiştim dolayısıyla yeni hat çektim telefon kablosu ile. Onlarda aynı hattı kullanacaklar büyük ihtimal.
Umarım Netspeed de kopma sorunu olmuyordur, çünkü anlık kopma bile 1 saniye olsa da disconnect oluyorum.

Kablonetten dolayı Türknet e geçiş yaptığımı belirtmiştim dolayısıyla yeni hat çektim telefon kablosu ile. Onlarda aynı hattı kullanacaklar büyük ihtimal.
Umarım Netspeed de kopma sorunu olmuyordur, çünkü anlık kopma bile 1 saniye olsa da disconnect oluyorum.
Ben hiç yaşamadım dediğim gibi şu ana kadar

Zaten planlı ise olmadan önce belirtiliyormuş

Netspeed önerebilirim. VDSL altyapıda kopmalar ve hız düşüşleri hattınızın sağlıksız olmasından kaynaklanır. Bunu A, B, C firmaları herhangi bir şekilde uzaktan çözemezler. Yani alacağınız hizmet kalitesi benzer olacaktır. Fiyatlandırma ve müşteri hizmetleri kalitesi bakımından Netspeed önerebilirim fakat kesilmeyeceğinin garantisini VDSL altyapıda vermem pek mümkün değil.

Geçiş süreciyle ilgili deneyimimi aktardığım rehberi buradan okuyabilirsiniz:

Aklınıza takılan bir soru olursa konumda sorabilirsiniz. Cevaplarım. :)

Netspeed önerebilirim. VDSL altyapıda kopmalar ve hız düşüşleri hattınızın sağlıksız olmasından kaynaklanır. Bunu A, B, C firmaları herhangi bir şekilde uzaktan çözemezler. Yani alacağınız hizmet kalitesi benzer olacaktır. Fiyatlandırma ve müşteri hizmetleri kalitesi bakımından Netspeed önerebilirim fakat kesilmeyeceğinin garantisini VDSL altyapıda vermem pek mümkün değil.

Geçiş süreciyle ilgili deneyimimi aktardığım rehberi buradan okuyabilirsiniz:

Aklınıza takılan bir soru olursa konumda sorabilirsiniz. Cevaplarım. :)
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Alt yapıda bir sorun yok çünkü daha yeni çektim kabloyu elektrikçi vasıtası ile. Sorun şu ki oynadığım online oyunda tüm Türknet kullanıcıları disconnect olmakta :) Yani sorun Türknet ile ilgili.

Geri
Yukarı