İnternet Sağlayıcısı Cayma Bedeli

TencereTava

Centipat
02.04.2020 tarihinde D-Smart internetle, bayiden evime yolladıkları personelleriyle 24 aylık taahhütlü bir internet bağlattım.
Dün itibariyle arayıp 14 günlük cayma hakkımı kullanarak tarafıma bir bedel yansıtılmadan iptal edilmesini istedim.
Aldığım cevap 14 günlük cayma hakkınız kanunen 3 gündür oldu.
Eğer iptal etmek istersem 461 TL fatura çıkacağı söylendi.
Sözleşme de 14 günlük hakkım olduğunu, THKK madde 48'de açıkça belirtildiğini söyledim.
Daha sonra görüşmeyi sonlandırıp tekrar arayıp isteğimi belirttim.
Bu sefer de sözleşmeyi yüzyüze yaptığımı belirtip mesafeli satış sözleşmesine girmediğini söylediler.
Eve gönderdikleri bayi elemanıyla imzaladığım sözleşmeyi yüzyüze sözleşme diyerek mesafeli olmadığını söylediler.
Bende bunun iş yeri dışında kurulan sözleşme diye geçeceğini belirterek 47. Madde gereği yine 14 günlük cayma hakkımın olduğunu bildirdim.
461 TL tutarında ki bedeli ödemem gerektiğini söyleyip duruyorlar.
Benim ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BTK ya şikayetimi bildirdim geri dönüş bekliyorum. Tüketici danışma hattını aradım bilgi almak için bana bedeli ödemem gerektiğini mesafeli satış sözleşmesinin internet aboneliğini kapsamadığını bizim abonman olarak göründüğümüzü söyledi. Ne hikmetse avukatta görüştüğüm kişinin bilgisiz olduğunu benim cayma hakkımın olduğunu söylüyor. Çık çıkabilirsen işin içinden.

BTK ya şikayetimi bildirdim geri dönüş bekliyorum. Tüketici danışma hattını aradım bilgi almak için bana bedeli ödemem gerektiğini mesafeli satış sözleşmesinin internet aboneliğini kapsamadığını bizim abonman olarak göründüğümüzü söyledi. Ne hikmetse avukatta görüştüğüm kişinin bilgisiz olduğunu benim cayma hakkımın olduğunu söylüyor. Çık çıkabilirsen işin içinden.
Hocam çok sıkıntılı ve sinir bozucu bir durum. Size sabır diliyorum çünkü bunlara sabredebilmek büyük başarı. Umarım kurtulursunuz. Nasıl kurtulduğunuzu da yazarsanız çok sevinirim. Böyle bilgiler her zaman lazım olur bu ülkede.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı