İnternet sağlayıcısı önerisi

• Konuyu başlatan KeiY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

KeiY

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar

Başlıkta belirttiğim üzere müşteri memnuniyetini ve satmadan önce belirtilen fiyat ve hız şartlarını es geçmeden müşteriye yansıtıp,müşterisini güler yüzlü tutmayı başaran bir internet sağlayıcısı öneriniz var mıdır ? :)

Birde son olaraktan;
25 Mbps internet (Fibermiş sanırım) 2 kişiye yeterli midir ?
İkimizde genelde oyun oynayan ve lag sorunu istemeyen insanlarız, yardımcı olursanız çok sevinirim mağdur olmak istemiyoruz, malum bir de taahhüt veriyoruz bu firmalara can yakarlar :)

Vardır bence ama konumuna göre çoğu şey :) Belediye binasının hemen alt sokağında oturuyorum, burada altyapı çok güzel söylenilen hız bana yansıyor ama kimisi 8mbps internete para veriyor teknik servis ölçüyor size 5-6mbps zor geliyor. Buna dikkat edin sadece. Yoksa TTnet, Uydunet, Superonline hepsi aynı...

İki kişiye yeter 25mbps. Download çok yapıyorsanız AKK'dan sonra 3mbps oluyor çoğu kampanya da ona dikkat edin.

Gece Kuşu Kampanyası | Turkcell Superonline ikinci öğretim öğrencilerine yapılmış bir kampanya sanki. Yeni yıl geldi birkaç kampanya daha çıkar. Az daha dayanın.

Öncelikle zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. :)
Ben az önce bir araştırdım konuyu açmadan önce, sonrasında bir de technopat ailesinin görüşünü almak istedim benim bulduklarım bunlar eklemek ya da düzeltmek istenilen yerler varsa lütfen paylaşın hem ben bilgileneyim hemde başka arkadaşlara da yardımcı olsun ;

Superonline bahsi geçen kampanyalarında ki hız seçeneklerini ya da başka bir ifadeyle sundukları hız limitlerini sonuna kadar almasını sağlıyormuş müşterinin(apartman bazlı kablo sorunlarına dahi çözüyorlarMIŞ), TTNET ise bu konuda biraz daha geriden geliyormuş ve müşteri memnuniyeti pekte ön planda değilmiş. Tabi ki bunlar insanların görüşleri değişebiliyor ama ben gerçekten servisi aradığımda sorun istemiyorum, ülkemiz sorunsalı olan müşteri hizmetleri ve servislerin bizleri tiiye alması durumunu yaşamak istemediğimden, kim ilgileniyorsa oradan almayı düşünüyorum.
Şimdi efendim bu bahsettiğiniz paketi bende gördüm ve inceledim bu pakette 00:00-06:00 arası internet down. hızı: 3mbps yazıyordu bu da sanırım 300kbps falan yapar download sırasında, aslında kotayı yememesi o saatlerde iyi ama 300kbps pek bir düşük geldi tabi ki ülkemiz koşullarında bu büyük bir nimet orası ayrı(akk olayı) tek sıkıntı bu pakette şudur: alo bilmem ne olayı varmış onu almak gerekiyormuş, sabit hattını geçiriyorsun ya da alıyorsun ister kullan ister kullanma ''min.''5tl ödüyormuşsun ayda,bu alo hizmet olayını almazsak 59 değil 79tl gibi bir fiyat çekiyorlar ki ehh benim açımdan sıkıntı bu. :)

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. | TV, İnternet, Telefon
buradan 25mbps olarak 150gb akk olan gözüme çarptı(24 ay taahhüt verince her paketleri %20 indirim uygulanıyormuş.) akk olarak ve fiyat olarak rakiplerinden sıyırılıyor ama uydunet nasıldır hiç bir fikrim yok, bir de orada bahsi geçen 25mbpsyi tam olarak kullanabiliyor muyuz ? Tek kişi olsan pek sıkıntı olmaz ama iki kişi kullanınca sıkıntı yaşayabiliriz hız düşüşlerinde diye düşündüm.
@Wictors

Kotanı dolduruna kadar 50Mbps. 00:00-06:00 arası 50Mbps ve AKK etkisi yok yanlış olmasın :)

Uydunet kullananlar genelde apartmanda olan sunucusundan dolayı Uydunet'e geçiyor. Siteler de hep Uydunet kullanılıyor. O yüzden dedim download çok yapıyorsanız bunu öneriyorum. Kendimizi ayarlarız İDM veya Torrent üzerinden 00:00 da download başlar, 06:00 otomatik bilgisayar kapat derseniz sıkıntınız olmaz. Download şart çünkü. 3mbps olduğunda hız download diye bir şey olmuyor. En kötü 8mbps sabit AKK'sız +100TL olan bir kampanya vardı. Superonline'nin bu kampanyası sayesinde 3mbps hız online oyunlarda iki bilgisayara fazlasıyla yetecektir, 6 saatlik 50mbps hızı da download için fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum.

Az önce arayıp sordum ttnete,fiber alt yapısı yokmuş.
Acaba superonline ya da uydunette fark eder mi alt yapı olup olmaması, yani bu alt yapı genel mi yoksa internet sağlayıcılarının mı alt yapısı oluyor ?

Az önce arayıp sordum ttnete,fiber alt yapısı yokmuş.
Acaba superonline ya da uydunette fark eder mi alt yapı olup olmaması, yani bu alt yapı genel mi yoksa internet sağlayıcılarının mı alt yapısı oluyor ?
Bahsettiğiniz alt yapı heryerde olmuyor. Mesela bir semte gelip alt yapıyı apartmanlara çekiyorlar, herkes paketine göre faydalanıyor. Farkı ise benim gözlemim, eskiden bir çok kişinin yaşadığını düşündüğüm, aslı olmayan internet kesintileri... Bunda öyle bir durum yoktur, sorunsuz kullanıyorum. Bende Superonline kullanıyorum gayet memnunum. Ve fiber farkı! :D

NOT: Tabi ki beni de rahatsız eden bir durum... AKK (Adil Kullanım Kotası), fiberin keyfini sürerken aniden hızınızın yerin dibine düşmesi sinir bozucu! :matrix:

Bulunduğum yerde fiber alt yapısı yokmuş malesef, mecburen dsl paketlerini kullanacağız artıkın :)
''16mbps ye kadar'' olan bu paketler 2 kişikik kullanımda bizde lag sorunları yaratır mı acaba bilginiz var mıdır ? :)

Birde insanlar fiberde superonline'ı önerirken,dslde ise ttnet önermiş.Aramızda dsl superonline ve ttnet kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ? Firmalarının ilgi ve alakaları olsun internet kesintileri olsun kafamda deli sorular. :neo:
@Emin Bozgeyik @Wictors

16mbps de yaratmaz. 3 mbps de oynadığınız oyuna bağlı. Kesin çözüm istiyorsan AKK olmayan bir paket alman.

Tamamdır sorularımın çoğuna cevap aldım, teşekkür ederim cevap veren herkese, iyi sosyaller. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı