İnternet Sağlayıcısı Önerisi

Berk1903

Hectopat
Beyler TTNET denen bu illetten bıktım artık. Doğru düzgün oyun oynanmıyor. Yeni bir internet almak istiyorum. Maalesef bulunduğum yerde fiber altyapı yok. İnternet önerisi verebilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    39,2 KB · Görüntüleme: 241
Ben TürkNet’e geçtim. Müşteri hizmetlerine anında bağlanamadığım için çileden çıktım. Ve daha interneti kullanmadan iptal ettirdim aboneliğimi. Şuan netspeed geçmeyi düşünüyorum. Netspeed hakkında düşünceniz var ise bilmek isterim.
Teşekkürler.

Burda kim ne önerirse önersin ne olacağını bilemeyiz. Çünkü bir yerde iyi olan sağlayıcı diğer yerde sıkıntılı olabiliyor.

Ben TTNET'ten Turknet'e geçtim gayet memnunum. İlk interneti aldığımda benim oturduğum yerde de fiber yoktu. Sonra altyapı yapılınca ücretsiz ve aynı fiyattan paketimi daha hızlı pakete geçirdim. Şuan rahat rahat kullanıyorum.

Tek sıkıntı müşteri hizmetleri eğer abone isen müşteri temsilcisine bağlamıyorlar. Şunu tuşlayın bunu tuşlayın diye yönlendirip arıza kaydı oluşturuyorlar ki temsilci ile de görüşsen aynı şeyi yapıyor :)

Az önce yaptığım hız testi
Ekran Alıntısı.PNG

@redcenter
AKN durumunuz aşıldıysa bu hıza düşme durumu var.
Binaya gelen kablo hattından bağlanan ekten başlayıp telefon hattı çıkışlarından hız tespiti yaptırın.
Binaya kadar gelen kabloda hız normal olup bina içindeki hattan ölçüm yapıldığında hız düşüklüğü mevcut ise binaya gelen kablodan ek ile CAT-6 kablosu ile modeme direk gelen hat sağlayın.
Sorununuz çözülmezse Türk Telekom sorun için talep oluşturun binaya gelen hattı kontrol etmeleri için.

Odamı değiştirmeden önce kullandığım priz üzerinde sıkıntı yoktu. Başka odaya geçince hız 2 Mbps bile olmuyordu ve sürekli kesiliyordu. Binaya kadar gelen ana hat üzerinden ek ile CAT-6 kablosu çektirdim direk modeme gelen ve sorun yaşamıyorum şuan.

@redcenter
AKN durumunuz aşıldıysa bu hıza düşme durumu var.
Binaya gelen kablo hattından bağlanan ekten başlayıp telefon hattı çıkışlarından hız tespiti yaptırın.
Binaya kadar gelen kabloda hız normal olup bina içindeki hattan ölçüm yapıldığında hız düşüklüğü mevcut ise binaya gelen kablodan ek ile CAT-6 kablosu ile modeme direk gelen hat sağlayın.
Sorununuz çözülmezse Türk Telekom sorun için talep oluşturun binaya gelen hattı kontrol etmeleri için.

Odamı değiştirmeden önce kullandığım priz üzerinde sıkıntı yoktu. Başka odaya geçince hız 2 Mbps bile olmuyordu ve sürekli kesiliyordu. Binaya kadar gelen ana hat üzerinden ek ile CAT-6 kablosu çektirdim direk modeme gelen ve sorun yaşamıyorum şuan.

Bir şey soracağım binadaki kutudan direk eve cat6 kablo çekeceğim. Bu benim alabileceğim hızı arttırır mı? Ya da nasıl bir etkisi olur direk kutudan hat çekmenin? Biraz bilgilendirir misin?

@redcenter
Modem güncel olduğundan emin ol. Sonra sıfırla. Sorunlar devam ederse teknik destek isteyin hat ölçümü yapılması için. Ücretli olacağını belirteceklerdir. İkna edebilirsen ücretsiz gönderirler.
İki ay önce İnternet sorunu yaşıyordum bir anda gelen. Bir hafta sürekli ara ara bıktırdılar. En sonunda teknik destek istedim. Zorunlu olarak ücret talep etmeden göndermek zorunda kaldılar.

@Heinz Guderian

Şimdi söyle iki telli telefon hattı kabloları koyuyorlar genelde iç tesisata. Bu kablo ince olmasından kaynaklı zamanla çürüme, oksitlenme, kopma, yanma, iletkenliğini kaybetme durumları olduğu için genelde sorunlar bundan oluyor.
CAT-5 veya CAT-6 hat çektirmek kablo yapısının koruması daha iyi olduğu için zamanla oluşacak durumlardan kolay kolay etkilenmiyor.
CAT-6 kablonun iletkenliği daha iyi olduğunu biliyorum.

CAT-6 kablonun etkilerine gelirsek. Abonesi olduğunuz Mbps değerine en yakın değerleri rahatlıkla sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kesilmelere ve ping sorunlarına da çözüm olduğunu biliyorum.

Diğer odada şuan oynadığım tek oyun olan Warframe oyununda ping 400 üzeri seyretmeye başlamıştı. CAT-6 kablosu ile genel ortalama olarak 80 ile 140 arası oluyor. Ping durumunu oyun içerisindeki online oyuncuların bağlanma süreleri etkilediğini hatırlatırım.

Hız testlerinde ise değerler şu şekilde. Abonesi olduğum paket 16 Mbps 100 GB AKN Ultranet sınırsız.
Türk Telekom hız testi ile aşağıdaki değerleri görüyorum.
h1.PNG

HIZTESTI.com.tr ile İnternet bağlantını test et. sitesi üzerinde yaptığım test ile aşağıdaki değerleri görüyorum.
h2.PNG

Son düzenleme:
@redcenter
Modem güncel olduğundan emin ol. Sonra sıfırla. Sorunlar devam ederse teknik destek isteyin hat ölçümü yapılması için. Ücretli olacağını belirteceklerdir. İkna edebilirsen ücretsiz gönderirler.
İki ay önce İnternet sorunu yaşıyordum bir anda gelen. Bir hafta sürekli ara ara bıktırdılar. En sonunda teknik destek istedim. Zorunlu olarak ücret talep etmeden göndermek zorunda kaldılar.

@Heinz Guderian

Şimdi söyle iki telli telefon hattı kabloları koyuyorlar genelde iç tesisata. Bu kablo ince olmasından kaynaklı zamanla çürüme, oksitlenme, kopma, yanma, iletkenliğini kaybetme durumları olduğu için genelde sorunlar bundan oluyor.
CAT-5 veya CAT-6 hat çektirmek kablo yapısının koruması daha iyi olduğu için zamanla oluşacak durumlardan kolay kolay etkilenmiyor.
CAT-6 kablonun iletkenliği daha iyi olduğunu biliyorum.

CAT-6 kablonun etkilerine gelirsek. Abonesi olduğunuz Mbps değerine en yakın değerleri rahatlıkla sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kesilmelere ve ping sorunlarına da çözüm olduğunu biliyorum.

Diğer odada şuan oynadığım tek oyun olan Warframe oyununda ping 400 üzeri seyretmeye başlamıştı. CAT-6 kablosu ile genel ortalama olarak 80 ile 140 arası oluyor. Ping durumunu oyun içerisindeki online oyuncuların bağlanma süreleri etkilediğini hatırlatırım.

Hız testlerinde ise değerler şu şekilde. Abonesi olduğum paket 16 Mbps 100 GB AKN Ultranet sınırsız.
Türk Telekom hız testi ile aşağıdaki değerleri görüyorum.Eki Görüntüle 316606
HIZTESTI.com.tr ile İnternet bağlantını test et. sitesi üzerinde yaptığım test ile aşağıdaki değerleri görüyorum.
Eki Görüntüle 316608

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Bende cat6 kablo çekeceğim, sosyale faydalı olması açısından adım adım anlatacağım. İnsanlar daha kaliteli kullanım yapsın diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı