İnternet Sağlayıcısı Önerisi

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Benim internet sözleşmem bitiyor, şu an Millenicom diye bir internet kullanıyorum 2 senedir. Bizim bu oturduğumuz yere de sanırım Süperonline fiber altyapısı gelmiş. Ben uzun zamandır Türknet veya Türkcell Süperonline bu 2 servis sağlayıcısından birini düşünüyordum, CS GO gibi oyunları online oyunları çok fazla oynuyorum bu arada ping vs. benim için en önemli konu bu performans bakımından :) Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

TürkNET diyeceğim ama bir arkadaşım önerdim bin bir dert çektik. Direkt kendi altyapılarından hizmet sunmadıkları içinde mesaj TTNET'e gidiyor onlar gelecekte bunlar dönecekte süreçlerde yavaş işliyor. Şimdi öneririm sıkıntı çekersin ben üzülürüm. Şöyle söyleyim sen karar ver...

2015 Dolaylarından bu yana TürkNET kullanıyorum. İlk AKK'yi kaldırdığı kullanıcıları arasındayım. Şu zamana kadar büyük bir sorun yaşamadım, modem sorunları oldu VDSL modem bile gönderdiler (Normalde yapmadıkları birşey). 30-40'dan fazla kişiye önerdik, yarısından fazlası sorunsuz geçiş yapıp kullanıma devam etti. 85/10 internet alanda mevcut, bir kısmı ufak sorunlar yaşadı hat bağlanmadı ekip gelmedi başvuru işleme alınmadı gibi.. 1-2 Kişideyse çok büyük sorunlar oldu ve çözümleri 2-3 Ay'ı buldu. Geçtikleri günede lanet ettiler.

F/P açısından Türknet diyorum.
L açısından Superonline diyorum.

Ben Türknet kullanıyorum ve memnunum açıkçası. Ping yükselmesi olaylarını çok yaşıyorsan Statik IP'li bir paket tercih edebilir veya sonradan satın alabilirsin. Ben yüksek ping sorunu yaşıyordum ve Statik IP alarak bu sorunu çözdüm. Evde annem, babam ve kardeşim yoğun olarak WİFİ bağlantısından internete erişim sağlıyor. Yine yer yer ping yükselmeleri oluyor fakat hızla toparlanıp düşüyor. Altyapınız ve bina içi tesisatınız ile ilgili bir durum bu. Türknet paketlerine bakabilirsin. Daha önce D-SMART limitsiz kullanmıştım ve ömrümü yemişti.

Ben de TurkNet kullandım, açıkçası memnundum. Fakat mart ayında internetimi durduk yere 2 hafta kesip durdular. Ayrıca nakil işlemleri rezalet. ADSL destekleyen eve VDSL olarak nakil etmişler, internete bağlanamadım. İptal işlemi ise en rezaleti. Fiber istiyorsan TT veya Superonline'a bak. Hem müşteri hzimetleri var, hem de teknik ve arıza ekipleri en kısa sürede geliyor.

Turknet ve Kablonet'i tavsiye ederim. Her ikisini de kullandım ve çok memnun kaldım.

2 yıl önce Turknet ile ilgili deneyimimi bu bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsin.

1 yıl önce mevcut adrese taşınınca Türk Telekom alt yapısı olmadığı için Turknet aboneliğimi iptal ettirmek zorunda kalmıştım. Türk Telekom yeni bir alt yapı çekme konusunda zorluk çıkardığı için Türksat'a başvurdum. 1 hafta içinde adresimizdeki telefon kutusundan binaya hat çekerek bağlantıyı sağladılar. Bir defasında arayıp mevcut paketimizi 10 lira farkla yükseltebileceklerini söylemişlerdi ben de kabul etmiştim. Şuan mevcut hızım 6 mb/s. 80 lira karşılığında hem televizyon paketi veriyorlar hem de kabul edilebilir hızda internet veriyorlar daha ne olsun. Oyunlardaki ping değerleri sunucudan sunucuya değiştiği için 70 ile 100 arası gidip geliyor. Taahhüt de 2 yıldı sanırsam.

Kablonet LOL 60ms TTNET 52 ms CS:GO da Kablonet +10 15 e cıkan fazla ping veriyor.
TTNET ve Kablonet kullandım bu ikisi arasında ttnet daha iyi Vodafone net kullanan arkadaşım en iyi MS değerini alıyor bölgenden bölgeye farklılık gösterebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı