İnternet santralini değiştirmek mümkün mü?

Spooderman

Hectopat
Daha fazla  
İnternet santralini değiştirmek istiyorum. Evimin bulunduğu sokakta bazı evler VDSL ve 80 Mbps destekliyor fakat ben 1300 metre ötedeki santralden internet alıyorum. Türk Telekom müdürlüğüne söylesem beni evimin yanındaki santrale bağlarlar mı?

İnternet santralini değiştirmek istiyorum. Evimin bulunduğu sokakta bazı evler VDSL ve 80 Mbps destekliyor fakat ben 1300 metre ötedeki santralden internet alıyorum. Türk Telekom müdürlüğüne söylesem beni evimin yanındaki santrale bağlarlar mı?
Hayır altyapılar farklıdır büyük ihtimalle, ben de aynı durumdayım. 70-80 metre ötemde hem TT'nin hem Superonline'nin fiberi var, 50 metre ötemde VDSL var. Bende ise dandik bir ADSL altyapı. Bu durumla alakalı BTK üzerinden Türk Telekom'a şikayet yazdım fakat olumsuz cevap verdiler.

Arkadaşım 2500 metreden alıyor. Takipteyim eğer varsa arkadaşıma belirtirim.

Şu an oturduğum evde ADSL var. Babama fiber için başvuru yapalım dedim, bölge müdürlüğüne gitti. Oradaki adam dilekçe verseniz de bir şey değişmez, plana göre oluyor dedi. Sonra internette altyapı sorgularken bizim sokakta bazı binaların 80 Mbit desteklediğini ve santrale 130 metre uzaklıkta olduğunu gördüm. Ben de santral değişikliği mümkün mü diye araştırmaya başladım ama doğru düzgün cevap bulamadım. Acaba ben nasıl adam gibi internet alacağım?

Hocam, babanız gerekeni yapmış. İlgili makama gitmiş. Daha fazla bir şey yapamazsınız. Onların elinde.

Şu an oturduğum evde ADSL var. Babama fiber için başvuru yapalım dedim, bölge müdürlüğüne gitti. Oradaki adam dilekçe verseniz de bir şey değişmez, plana göre oluyor dedi. Sonra internette altyapı sorgularken bizim sokakta bazı binaların 80 Mbit desteklediğini ve santrale 130 metre uzaklıkta olduğunu gördüm. Ben de santral değişikliği mümkün mü diye araştırmaya başladım ama doğru düzgün cevap bulamadım. Acaba ben nasıl adam gibi internet alacağım?

Tek babanızla olacak iş değil fiber altyapı istiyorsanız oturduğun mahallenin toplu isteğinin ve oturduğunuz bölgedeki internet abonesi fazla olmalı ve ayrıyaten santral değiştirirler mi bilmem ama internet şubenize danışmanızı öneririm.

Geri
Yukarı