İnternet Servis Sağlayıcı Önerisi

Bir daire veya apartmanda yaşıyorsan Türk Telekom müdürlüğüne baskı kurun fiber altyapı çeksinler. Mobil internet bölgede iyi değil ise çok kötü oluyor.

Örnek dağa gittiğimizde 3G geçiyor ve 1-2 diş çekiyor. Sosyal medyada dolaşırken hiçbir şey yüklenmiyor.

Şikayet edersen fiber altyapı getirmeleri için büyük ihtimal getirirler. Çünkü birçok yerde altyapıda yenileme yapıyorlar. Fiber çekıyorlar evlere.
İlginiz için teşekkürler binada fiber alt yapı var ama ben oradan daireme hat çekemiyorum çekmem de mümkün değil
NetSpeed ya da TürkNet.
Daireme uzanan bir telefon hattı yok türknette böyle bir uygulama var mı netspeed bilmiyorum onu araştıracağım
Uydu internet sağlayıcılarına bakabilirsiniz.
Teşekkürler bulunduğum ilçede maalesef uydunet ve kablonet yok

Kablo kanalları gibi yerlerden kabloyu çekmek zor değil. Hangi firmanın fiberi var?

Eve kadar fiber ise bal gibide çeker firmalar.Ma

Kablo kanalları gibi yerlerden kabloyu çekmek zor değil. Hangi firmanın fiberi var?

Eve kadar fiber ise bal gibide çeker firmalar.
Maalesef kablo kanalları su boruları ile kapatılmış o yüzden kablo çekilmesi imkansız yapan
müteahhite selamlar :(

Fiber altyapıyı hangi firma getirdi ise onlarla konuş. Kurulma geldiklerinde bir yolunu bulup fiberi çekerler diye düşünüyorum. Zaten çekemezlerse kurulum yapmazlar zaten.
Çekemiyorlar bundan önce benzer sorun yaşadım fiziksel olarak çekilmesi mümkün değil.
Magnet,Redbox ve süperbox arasında kaldık başka tercih hakkımız yok gibi siz olsanız hangisini seçersiniz

Son düzenleme:
Çekemiyorlar bundan önce benzer sorun yaşadım fiziksel olarak çekilmesi mümkün değil.
Magnet, Redbox ve Superbox arasında kaldık başka tercih hakkımız yok gibi siz olsanız hangisini seçersiniz.

Hocam Vodafone hat olan telefon ile Turkcell hat olan telefonlarla Speedtest yapın. Hangisi en yüksek ise onu alın.

Vodafone hat yok elimde telekom ve türkcell var telekomda 15 mb falan aldım türkcellde 35 civarı pc de video izlemeyi film izlemeyi falan çok seviyorum kotasız paket önceliğim gibi magnet ile ilgili pek yorum görmedim beğenen var mı bilmiyorum redbox beğenen de görmedim türkcell çok iyi ama mevcut paket 15 mb 600 lira da vermek istemiyorum çok sıkıntı bir durum.

Kimin altyapısı var ise onu kullanmak en mantıklısı. Misal bende Türk Telekom'un bakır altyapısı var ve bende Türk Telekom aldım.

Sizde de atıyorum Vodafone fiber vardır, Vodafone tercih edin. Ya da Türksat varsa Türksat tercih edin, böylesi daha iyidir.

3-5 mbps fazla alıcam diye, ıttıbıknet'e ya da ıttıbıkcom'a geçme gibi bir plan yapmayın rezil olursunuz.

Kendi fiber altyapısı olan firmalar ;
*Turk Telekom
*Turkcell Superonline
*Vodafone
*TürkNet
*Türksat Kablonet

onun dışında ki firmaların hepsi altyapı kiralar ve size o kiraladığı altyapıdan hizmet verir.

Hani gidip Superonline fiber diyip geçerseniz size kablonetin altyapısı var ise kablonet üzerinden verirler o yüzden dikkat.

Yeni konular

Geri
Yukarı