İnternet Servis Sağlayıcı Önerisi

• Konuyu başlatan Waznx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 13B

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
Altyapı sorgulama yaptığımda;

TurkNet tarafından 50 Mbps alabileceğim söyleniyor,
Millenicom tarafından 74 Mbps alabileceğim söyleniyor,
Altyapı sorgulama olarak geçen bir başka internet sitesinde de 74 Mbps desteği gösteriyor.
Farklı bir altyapı sorgulama sitesinde ise "Sorguladığınız Adreste 74Mbps ADSL İnternet Altyapısı Mevcuttur. "

Yani tahminen 50 ila 74 Mbps arasında bir hız alabiliyorum altyapı bulunuyor. Fiber altyapı yok maalesef, VDSL destekliyor mu pek bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.
Ek olarak elimde herhangi bir modem yok dışarıdan da almak istemiyorum, hangi sağlayıcı kurulumu ve modemi bana sağlar bilgilendirirseniz çok iyi olur.

Millenicom, Türk Telekom, Superonline, TürkNet. Ki Türk Telekom ve Superonline'dan uzak kalmak istiyorum fakat el mahkum kalırsa düşünülür.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Fiber yoksa o hızı alabileceğin tek yöntem VDSL. VDSL için de VDSL destekli modeme(daha pahalı) ihtiyacın olacak. Yanlış hatırlamıyorsam Türk Telekom taahhüte karşılık veriyordu. Altyapın varsa mutlaka uydunet kullan derim.

Millenicom'un satış sonrası desteğinin rezalet olduğunu duymuştum, muhatap bulamıyormuşsun. Ne kadar doğru bilinmez elbet.

Superonline'da ping ve jitter sorunları olduğunu, internette sıkça kopmalar olduğunu duydum.

Türk telekom hakkında ne kadar kötü yorum olsa da en stabil servis sağlayıcı o maalesef.

Turk.net hakkında da hiç kötü yorum duymadım, hatta tarifelerinin ve desteklerinin çekiciliğinden dolayı ben de geçmeyi düşünüyorum.

Fiber yoksa o hızı alabileceğin tek yöntem VDSL. VDSL için de VDSL destekli modeme(daha pahalı) ihtiyacın olacak. Yanlış hatırlamıyorsam Türk Telekom taahhüte karşılık veriyordu. Altyapın varsa mutlaka uydunet kullan derim.

Millenicom'un satış sonrası desteğinin rezalet olduğunu duymuştum, muhatap bulamıyormuşsun. Ne kadar doğru bilinmez elbet.

Superonline'da ping ve jitter sorunları olduğunu, internette sıkça kopmalar olduğunu duydum.

Türk telekom hakkında ne kadar kötü yorum olsa da en stabil servis sağlayıcı o maalesef.

Turk.net hakkında da hiç kötü yorum duymadım, hatta tarifelerinin ve desteklerinin çekiciliğinden dolayı ben de geçmeyi düşünüyorum.
Millenicom hakkında öyle bir şey yok kardeşim. Ben her aradığımda çok rahat ulaşıyorum üstüne whatshapp'tan yazdığımda 10 dakika içinde dönüyorlar. Firma kötüleme için uydurmayın. Ya birde Türknet hakkında kötü bir şey duymadım diyorsun herhalde forumda gezen bir tip değilsin. Türknet denen firmada müşteri hizmetleri diye bir şey bile yok arkadaş.

Altyapı sorgulama yaptığımda;

TurkNet tarafından 50 Mbps alabileceğim söyleniyor,
Millenicom tarafından 74 Mbps alabileceğim söyleniyor,
Altyapı sorgulama olarak geçen bir başka internet sitesinde de 74 Mbps desteği gösteriyor.
Farklı bir altyapı sorgulama sitesinde ise "Sorguladığınız Adreste 74Mbps ADSL İnternet Altyapısı Mevcuttur. "

Yani tahminen 50 ila 74 Mbps arasında bir hız alabiliyorum altyapı bulunuyor. Fiber altyapı yok maalesef, VDSL destekliyor mu pek bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.
Ek olarak elimde herhangi bir modem yok dışarıdan da almak istemiyorum, hangi sağlayıcı kurulumu ve modemi bana sağlar bilgilendirirseniz çok iyi olur.

Millenicom, Türk Telekom, Superonline, TürkNet. Ki Türk Telekom ve Superonline'dan uzak kalmak istiyorum fakat el mahkum kalırsa düşünülür.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Merhaba eğer tüm operatörler 16 Mbps üzerinde bağlantı vaat ediyorlarsa. Evinizde vdsl desteği bulunmaktadır. Çünkü adsl teknolojisi gereği maksimum 16 Mbps destekler. Firmalar farklı farklı hızlar size önerebilir. Fakat burda önemli olan husus 30 - 50 - 74 Mbps aralığındaki hızlarda hat gürültü değerleridir. Hız arttıkça hattaki gürültü değeride orantılı olarak artar ve ping gibi durumlarla karşı karşıya kalırsınız. Benim tavsiyem türknet kullanmanızdır. Ben türknet müşterisiyim stabil bir şekilde kullanıyorum. Türknet hattınıza en uygun hızı vererek test ederek size yardımcı oluyor. Türknet iletişim çok kolay telefonunuza uygulamasını yükleyin ticket sistemi ile rahatlıkla iletişim kuruluyor ve hızlı geri dönüş yapılıyor. Telefonla aramak artık geride kalan bir sistem çünkü telefon ile aradığınızda sorununuz çözülmediğinde aynı sorunu 50 kişiye tekrar tekrar anlatıyorsunuz. Ticket sisteminde ise mesajınız uzman ekibe iletiliyor ve uzman ekiptan sizinle ilgilenen kişi değişse bile yeni gelen kişi konuyu okuyup direk hakimiyet sağlayarak hızlı bir çözüme ulaştırıyor sizi türkneti şiddetle tavsiye ederim. Buyrun Link tıklayarak benim davet kodum ile abone olun 1 ay ücretsiz internet kullanın.

Millenicom hakkında öyle bir şey yok kardeşim. Ben her aradığımda çok rahat ulaşıyorum üstüne whatshapp'tan yazdığımda 10 dakika içinde dönüyorlar. Firma kötüleme için uydurmayın. Ya birde Türknet hakkında kötü bir şey duymadım diyorsun herhalde forumda gezen bir tip değilsin. Türknet denen firmada müşteri hizmetleri diye bir şey bile yok arkadaş.
Ne bu saldırganlık? Ben forumda gezdiğimi de, bunların tecrübeye dayandığını da söylemedim. Her yorumun sonunda şu şekilde duydum diye belirttim. Elbette ne duyup ne gördüysem yardımcı olmak adına bunları yazdım. Partizanlığın ve seviyesizliğin lüzumu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki ilginç gelebilir size ama Türk Telekomdan memnunum ben. İki farklı evde aynı apartmanda birisi 4. kat diğeri 9. kat.

4. kattaki evimizde Türknet kullanıyoruz diğerinde ise TürkTelekom. Türknet'in olduğu evde akşam saatlerinde (19:00-22:00 arası bazende gece 00:00'a kadar.) düzenli olarak ping problemi oluyor ulaştığımda ise bir sorun bulamıyorlar. Üstte ki evde ise 6 7 yıl vardır bir kaç kez anca sorun yaşamışımdır. İllaki her internette sorun oluyor ama ben çok sorun yaşamadım Türktelekom ile.
Bence internet tavsiye olayını kendi evinin çevresindeki insanlara da sor. En iyi onlar bilir. Biz burdan ne kadar şu veya bu desekte bulunduğun bölge çok önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı