İnternet servis sağlayıcısı önerisi

Ascanyte

Hectopat
Daha fazla  
Malum ülkemizdeki sağlayıcılar belli. 2 yıla yakındır Türk Telekom kullanmaktayım. Ancak 48+ saattir internete erişim sağlayamıyorum. Bölgemde genel bir sorun olduğunu, bütün saha dolaplarının arızalandığını söylediler. 1 haftada sorunun çözüleceğini söylediler ancak konu Türk Telekom olunca insan güvenemiyor. Mersin/Akdeniz bölgesinde ikamet ediyorum. Daha önce Vodafone kullandım ancak League of Legends oyununda Türkiye sunucusunda 36ms civarlarında alıyordum. Türk Telekom'da 28 civarlarında geziniyor. Bir de bir dönem TurkNet kullandım onda da 21-22 arası bir sonuç almıştım. (TurkNet'i iptal ettirme sebebim binaya gelen aklı başında olmayan bir görevli, bina içindeki bütün internet kablolarını kan ve vahşetle baş başa bıraktığı için internete erişimim kesildi. TurkNet'de Türk Telekom'u sahaya yönlendirdi ancak kanımca Türk Telekom, TurkNet'i gözüme kötü göstermek için 1 haftada sorunu çözemediler. Gittik Türk Telekom'a geçtik. Bari kurulum sırasında düzeltirler herhalde dedik :D)

Şu anlık aklımda tekrardan TurkNet var. Ayrıca Netspeed, Kablonet, Millenicom gibi markalar da aklımda. (birazcık Turkcell hater'ıyım)
Tabii sağlayıcılar bölgeden bölgeye farklı kalite sunsa da, gene de bir 2. görüş almak istedim.

Sizin önerileriniz ve tecrübeleriniz nelerdir? Aydınlatırsanız sevinirim.

Bu arada bölgemde VDSL altyapı var ve TurkNet 100mbps/8mbps verebildiğini söylüyor. Cazip gelmedi değil :D
Ayrıca Ping değerlerine müthiş önem veriyorum. TürkNet gibi 22ms alamayacaksam ne anlamı kaldı :D Bundan dolayı sağlayıcıyı önerirken lütfen ping değerlerini de belirtirseniz sevinirim :))

Son düzenleme:
Altyapın sağlam ise Türknet derim, bana 100Mbs alırsın dediler 240 ile 590Mbs arası hız alıyorum. Türk telekom gibi sınır koymuyorlar ne geliyorsa o.

Altyapın sağlam ise Türknet derim, bana 100Mbs alırsın dediler 240 ile 590Mbs arası hız alıyorum. Türk telekom gibi sınır koymuyorlar ne geliyorsa o.
Galiba kararım şuanlık TürkNet. Ancak bi' sorun olduğu zaman insan bi' muhatap olacak birini istiyor. Netspeed şuanlık 2. alternatif gibi duruyor. Taahhüt yok, Müşteri hizmetleri var. Ancak ping değerleri nasıldır bilemiyorum işte :D

Galiba kararım şuanlık TürkNet. Ancak bi' sorun olduğu zaman insan bi' muhatap olacak birini istiyor. Netspeed şuanlık 2. alternatif gibi duruyor. Taahhüt yok, Müşteri hizmetleri var. Ancak ping değerleri nasıldır bilemiyorum işte :D

İki ayrı yerimde TürkNet kullanıyorum ve memnunum, herhangi bir sıkıntı bu zamana kadar yaşamadım. TürkNet ile 115-120 / 9.5 değerlerinde hizmet alıyorum, ancak bulunduğunuz lokasyona göre farklılık verebilir. Kesinlikle öneririm, ayrıca TürkNet düşünür iseniz, sizinle kod paylaşabilirim böylelikle hem siz hem de ben bir ay boyunca ücretsiz faydalanabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı