İnternet Servis Sağlayıcısı Tavsiyesi

ErgunPlak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu an 24 Mbps VDSL Türk Telekom internet kullanıyorum. Yaklaşık 1.5 ay sonra taahhütüm bitiyor ve kesinlikle iptal edeceğim. Sık sık kopma sorunu yaşıyorum her gün artık bıktırma noktasına geldi. Akşam birkaç el CS:GO oynayayım dediğimde pingim sabit durmuyor 800 civarına çıkıp 120 civarlarına kadar iniyor. Ping kesinlikle sabit değil iniyor çıkıyor devamlı olarak. Akşamları kesinlikle Online oyun oynayamıyorum ya da bir kişi görüntülü konuşsun internet resmen çöküyor hele oyundayken olursa 900 ping görüyorum. Download ise 24 Mbps olmasına rağmen Speedtest'te 8.28 MB çıkıyor ama indirme hızım ortalama 2.0 MB ama 24 MB nasıl 2.0 MB download oluyor çözemedim. Ödediğim ücrete kesinlikle değmiyor. 1.5 senedir taahhütümün bitmesini bekliyordum sonunda bitiyor. Bu sorunlarıma çözüm olacak internet servis sağlayıcısı önerilerinize açığım arkadaşlar. Teşekkürler( bir de bu VDSL nedir yani iyi midir yoksa daha iyisi var mıdır bunun)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim öncelikle taahhüt bitince iptal değil de geçiş yap Milleni, TurkNet, Superonline gibi sağlayıcılar var daha da vardır geçişin amacı ise işlemlerin daha hızlı olması bağlantı ücreti ödememen port kaybı sorunu yaşamaman gibi gibi kardeşim.
Ama sende anladığım kadarı ile tesisat kaynaklı sorun da mevcut geçmeden önce Türk Telekom'a arıza kaydı aç kapındaki telefon kutusuna kadar kontrol edilsin sıkıntı varsa yapacaklardır.
Kapındaki telefon kutundan senin daireye kadar gelen tesisat senin sorumluluğundur ki bence sorunun burada tesisatını kontrol ettir elektrikçiye ya da en basiti ek var mı ek yeri açıkta mı açıkta ise uçlarını kes yeniden ek yap izole bant ile izolasyonunu yap genelde sorun bundan kaynaklı oluyor.

Anladım. Öncelikle çok teşekkür ederim haklısınız port sorunu yaşamamam için geçiş yapacağım. Tesisat önerinizi dikkate alacağım sorunum çözülsün yeter ki

Kardeşim öncelikle taahhüt bitince iptal değil de geçiş yap Milleni, TurkNet, Superonline gibi sağlayıcılar var daha da vardır geçişin amacı ise işlemlerin daha hızlı olması bağlantı ücreti ödememen port kaybı sorunu yaşamaman gibi gibi kardeşim.
Ama sende anladığım kadarı ile tesisat kaynaklı sorun da mevcut geçmeden önce Türk Telekom'a arıza kaydı aç kapındaki telefon kutusuna kadar kontrol edilsin sıkıntı varsa yapacaklardır.
Kapındaki telefon kutundan senin daireye kadar gelen tesisat senin sorumluluğundur ki bence sorunun burada tesisatını kontrol ettir elektrikçiye ya da en basiti ek var mı ek yeri açıkta mı açıkta ise uçlarını kes yeniden ek yap izole bant ile izolasyonunu yap genelde sorun bundan kaynaklı oluyor.

Merhabalar. Hortlatmış gibi olacağım fakat GIBIRNet sağlayıcısından temin ediyorum. Sıfırdan 2 günde çektiler. Ping ortalama 50-60. 35 Mbit netin kablosuz olarak 33 küsurünü rahat alıyorum. Kablolu bağlantı denemedim. Bağlantı zayıflaması çok nadir oluyor. Kısa sürede düzeliyor. İyi bir modemle kullanırsanız sorun yaşayacağınızı sanmam. Müşteri temsilcisinin telefona bağlanma süresi 2 dk yı geçmedi henüz. Zaten çok da işiniz düşmüyor. Ayrıca internet sitelerinden de chat le bağlantı kurabiliyorsunuz. Orada da 3-5 dk gibi sürede etkileşime geçiyorlar. Ben memnunum ve 70 liraya kullanıyorum. Bağlantı, aktivasyon ücreti vs almadılar. Taahhüt de yok.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı