İnternet sitesi açmak için ne gereklidir?

Hosting gerekiyor aldığınız hosting ile domain bağlantılandırılmalıdır
.Blog için wordpress ,joomla gibi herkese açık yazılımlarıda kullanabilirsiniz isterseniz özelleştirilmiş yazılımda kullanabilirsiniz.
Wordpress en yaygınıdır.

Hosting ve blog için kullanacağın altyapı. Tavsiyem Linux bir hosting alıp Wordpress kurun. CloudFlare nedir araştırıp kullanmaya çalışın.

Dostlar merhaba blog tarzı bir şey açmak istiyorum GoDaddy'den alan adımı aldım bana başka ne gerekli?

Bir alan adı, bir hosting, bir web site motoru (PHP, ASP). Güvenlik için'de SSL olmalı. ASP için Pleks panel kullanılır, PHP için CPanel kullanılır. Blog tarzı site istediğiniz için bir Adet'te veri tabanı'na ihtiyacınız var.

İlk defa site kuruyorsanız Wix'den almanızı daha çok tavsiye ederdim. Wix, Godaddy'e göre çok daha fazla hazır temaya sahip ek olarak arayüzü daha kullanışlı. Bunun dışında ciddi detaylı ama basit bir site kurmak istiyorsanız Wordpress Hosting alabilirsiniz. sitenizinadi.com içinse bir alan adı satın almanız gerekiyor sitenizin alan adınızı kullanmak için hosting sağlayınızdan nameserver'leri istemeniz gerekiyor. Size verdikleri nameserver'leri alan adı aldığınız sağlayıcıdan değiştirmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı