İnternet Sitesi kurmak için ne gerekir?

Kodlama olarak HTML , CSS , C# ve SQL gerekiyor ancak ben bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız domain ve sunucusuna kadar ayarlayan şirketler var.

HTML ne nerede duracağının ayrıntıları için,

CSS biraz daha opsiyonel HTML üstüne güzelleştirmeler için,

C# mantıksal fonksiyonlar için,

SQL ise veri tutmak için,

tabi bu işin domain bulma ve sunucu kiralama kısmı da var.

https://www.thebest10websitebuilder...websitebuilders.com_en-2_b-p_mobile^ds_design

Son düzenleme:
Kodlama olarak HTML , CSS , C# ve SQL gerekiyor ancak ben bunlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız domain ve sunucusuna kadar ayarlayan şirketler var.

https://www.thebest10websitebuilders.com/charts/6/best-website-builders?utm_source=google&utm_medium=website design^p^290062166830^1t3&utm_campaign=ma_thebest10websitebuilders.com_en-2_b-p_mobile^ds_design
C sharp yerine js de olmaz mı ?

Yukardaki arkadaşların yazdıkları şart değil, bir domain ve hostun varsa wordpress, joomla vs gibi sistemler kullanabilir veya ücretsiz hazır template ler indirebilirsin.

Web sistesini kendim tasarlamak istiyorum diyorsan, HTML kullanmalısın. HTML web içeriklerini düzenlemek için oluşturulmuş bir dildir. Ayrıca her ayarı HTML ile yapamassın bununla birlikre CSS de kullanılabilir.

İşin programlama kısmınıda ben yapmak istiyorum diyorsan herhangi bir programlama dili ile yapılabilir (C, C++, Java, Python, PHP vs) Ayrıca sunucu taraflı olmayan programlama genellikle javascript ile yapılır çünkü tarayıcıların ona desteği var.

Bilmediğin çok kavram olabilir zaten bilerek yazdım, onları araştırarak öğrenirsin bu işi.
Olur, ne yapıcağına göre değişir.

Js ve Php ile de yapabilirsin. Çok büyük bir site yapmayacaksan hız açısından daha iyi bile olur. Küçük bir site için MVC vs. ile uğraşmana değmez. Ama öğrenip üzerine uğraşıp yaparsan her yerde kullanırsın. Her tarafına elleşmeden rahatça istediğin bölümde değişiklik yaparsın. Modüler olur.

Kendin yapmayacaksan hazır wordpress alır yerleştirirsin domaine. Host parası verirsin. İçeriğini wordpress sınırları dahilinde oluşturur, düzenlersin.

Hosting ve domain bile sart degil.
Kendi evindeki bilgisayarinda dahi kurarsin.
Genel formul domain ismi ( hedehodo.com) , bunu host edecek alt yapisi guclu bir bilgisayar ( hosting sirketleri bunu yapiyor ) ve senin web siteni iceren web programi. ( her populer dil ile yaparsin. Yapacagin ise gore degisir.)

https://www.thebest10websitebuilders.com/charts/6/best-website-builders?utm_source=google&utm_medium=website design^p^290062166830^1t3&utm_campaign=ma_thebest10websitebuilders.com_en-2_b-p_mobile^ds_design
Bana örnek bir site söyler misin benim adıma siteyi ayarlayacak güvenebileceğim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı