İnternet sürekli kesiliyor

asabi_limon

Decapat
Yer
KRAL GENCEBAY
Daha fazla  
Meslek
-
İnternetimiz sürekli kesiliyor ve bu bayağı can sıkıcı olmaya başladı. Genllikle PC'de sürekli kesilyor telefonlarda o kadar değil. Ama bizde kesildiğinde bizimle aynı interneti kullananlarda kesilmiyor. Acaba sorun modemde mi, Wi-Fi alıcılarında mı (PC'ye takılı olanlar), yoksa PC'de mi?

İnternetimiz bağımsız bir marka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağımsız marka olduğunu belirtmeniz belki de kendi sorunuza kendi cevabınızı vermenizi sağlamıştır.
Eğer çok eski bir modem kullanıyorsanız ISS'den kaynaklı bir sorun olmadığı takdirde sorunun modeminizde olduğunu ifade edebilir.

Bağımsız marka olduğunu belirtmeniz belki de kendi sorunuza kendi cevabınızı vermenizi sağlamıştır.
Eğer çok eski bir modem kullanıyorsanız ISS'den kaynaklı bir sorun olmadığı takdirde sorunun modeminizde olduğunu ifade edebilir.
Modem eski değil 3 kere değiştirdik

Ve şunuda söyliyim bir arkadaşımda sadece elektrikle gidince kesliyodu yoksa yok :D
Hocam Wi-Fi sinyal güçlendirici kullan8yor musunuz?
Yok hocam

O zaman müşteri hizmetlerini arayacaksınız ki büyük ihtimalle sorunu cözmeyip başınızdan salacaklar sizi o zaman sizde arayacaksınız diceksinizki benim int sürekli kopuyor ve sizde bu durumla uğraşmıyorsunuz ben int kapatıyorum eğer böyle derseniz sizin int kapatmanız için ayağınıza bile kapanırlar hele ki TT kullanıyorsanız arıyacaklar sizi işte daha uygun paketlerimiz var diye ya da sorununuzu çözelim diye sizde tam o anda sorunumu çözün o zaman diyeceksiniz ve sorununuzu çözerler büyük ihtimalle ama çözmesseler ve tahattüt için para isterseler tüketici hakları mahkemesine başvurabilirsiniz.

Laptop ise aynı sorun bende de vardı internet bilgisayardan kopuyordu ama telefonlarda bir şey yoktu ayriyeten telefondan hız testinde 22-23 Mbps alıyordum laptoptan 10-15 Mbps falandı. Laptopun bluetoohtunu kapattım düzeldi. Ya da modemini 5GHz destekliyor ise arayüzünden 5GHz almanı tavsiye ederim. Büyük ihtimalle bilgisayarın ve modemin 2.4GHz bandını kullanıyor ve sinyaller çakışıyor. Denemelisin.

Laptop ise aynı sorun bende de vardı internet bilgisayardan kopuyordu ama telefonlarda bir şey yoktu ayriyeten telefondan hız testinde 22-23 Mbps alıyordum laptoptan 10-15 Mbps falandı. Laptopun bluetoohtunu kapattım düzeldi. Ya da modemini 5GHz destekliyor ise arayüzünden 5GHz almanı tavsiye ederim. Büyük ihtimalle bilgisayarın ve modemin 2.4GHz bandını kullanıyor ve sinyaller çakışıyor. Denemelisin.
Benimki masaüstüde sinyaller çakışmıyor ama dedğin gibi bizim modem 2.4 ghz

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı