İnternet sürekli kopuyor

Tdark3451

Hectopat
İyi geceler üstadlar, 2 gündür DSL ışığım sürekli sönüyor, ve bağlantım kopuyor. Bazen 10 dakikada bir bazen 1 saatte bir DSL ışığı sönüyor, ve tekrar internet geliyor, sonra belirsiz aralıkda gene sönüyor. Destek kaydı açtım ama onlar tarafından sorun yokmuş. Telefon kablosunu değiştirdim, duvardaki prizi değiştirdim, evin içindeki kabloyu biraz kesip tekrar bağladım, ama bir türlü sorun çözülmedi. Ne yapabilirim acaba değerleri? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 75
İyi de, altyapınızın desteklediği hız max 36 Mbps olarak gözüküyor. Size hatlardan 100 Mbps hız yollanıyorsa kopması çok normal. Altyapınız desteklemediği halde nasıl 100 Mbps hız verdiler?

İyi de, altyapınızın desteklediği hız max 36 Mbps olarak gözüküyor. Size hatlardan 100 Mbps hız yollanıyorsa kopması çok normal. Altyapınız desteklemediği halde nasıl 100 Mbps hız verdiler?
Normalde 100 kullanıyorum zaten, 2 gündür kopma sorunu olduğu için, kendim modem ayarlarından, snr margin değerini yükselttim kopma olmasın diye ama, yinede kopuyor bu sefer birazdaha geç kopuyo, bu resmi bi kaç gün önce almıştım,hattın orjinal değerleri budur.

Dosya Ekleri

• 133d0ecc8f9ff412102fb53b1f2c865a.png
    133d0ecc8f9ff412102fb53b1f2c865a.png
    18 KB · Görüntüleme: 54
Eğer çözümü siz bulamıyorsanız, TTNET'i durmadan aramanız gerekiyor. Bir, iki, üç derken, pes edip gelip paşa paşa yapıyorlar. Büyük ihtimal sorun yine onlardan kaynaklıdır. Durmadan arayın, gelsinler.

Geri
Yukarı