İnternet tam hızını veremiyor

mantion

Hectopat
Merhabalar, VDSL2 altyapımla gibir.net'ten kontrol ettiğim kadarıyla 94Mbit destekleyen bir altyapım olduğunu görüyorum. Türk Telekom 100/5 paketini kullanıyorum. İnterneti ilk aldığım 3 ay boyunca 82/83 Mbit hız alıyordum ve gayet mutluydum. Bir süre sonra 60-68 civarına düştü. Geçen günlerde tekrar 82Mbit'e çıktı fakat modemi kapatıp açınca 66Mbit'lere tekrar düştü. Modemdeki hızı ve bilgisayarıma gelen hızı nasıl kontrol edebilirim? Hız düşüşünü neden yaşıyorum yardım edebilir misiniz?

Not: Ethernet kablom sağlam.

Son düzenleyen: Moderatör:

keremkarakaya

Hectopat
Yer
Istanbul
Merhabalar, VDSL2 altyapımla gibir.net'ten kontrol ettiğim kadarıyla 94Mbit destekleyen bir altyapım olduğunu görüyorum. Türk Telekom 100/5 paketini kullanıyorum. İnterneti ilk aldığım 3 ay boyunca 82/83 Mbit hız alıyordum ve gayet mutluydum. Bir süre sonra 60-68 civarına düştü. Geçen günlerde tekrar 82Mbit'e çıktı fakat modemi kapatıp açınca 66Mbit'lere tekrar düştü. Modemdeki hızı ve bilgisayarıma gelen hızı nasıl kontrol edebilirim? Hız düşüşünü neden yaşıyorum yardım edebilir misiniz?

Modem ara yüzünden hat durumunu kontrol ederek gelen ve kullanılan hızı görebilirsin.

bugraatilla

Centipat
Makaleler
1
Yer
Maldivlerde 26 Tane Sevgilisiyle Güneşleniyor

Hat değerlerinizi atın. Modem modeli nedir? @Ulunay

KS
mantion

mantion

Hectopat
Hat değerlerinizi atın. Modem modeli nedir? @Ulunay
Modem modelim Zyxel VMG3313-B10A.
1618172450170.png

Yukarı