İnternet tamamen kısıtlanmaya mı başladı?

TurkNet harici firmalar kısıtlama dahilinde şu an diye biliyorum. TurkNet bu tarz kısıtlamalarda hemen boyun eğmiyor. Twitter'a sorunsuzca girebildim VPN kullanmadan TurkNet ile.

Quad9 DNS adreslerini girdim 9.9.9.9

Arkadaşlar Android telefonlarda DNS adresi nasıl değiştirilir acaba? Bu arada bende Play Store çalışmıyor telefona VPN indiremiyorum.

Modem arayüzünden DNS gir. PC'den gir.
Telefon icin girmene gerek yok. Modem sayesinde tüm cihazlarda DNS aktif olacaktır.
Modem-cihazları bir resetle. DNS açık olduğunu kontrol et ve dene.

TurkNet harici firmalar kısıtlama dahilinde şu an diye biliyorum. TurkNet bu tarz kısıtlamalarda hemen boyun eğmiyor. Twitter'a sorunsuzca girebildim VPN kullanmadan TurkNet ile.

Mllenı! İcinde sorun yok! :D
DNS bile yok. TT verdiği router siz düşünün!

Modem arayüzünden DNS gir. PC'den gir.
Telefon icin girmene gerek yok. Modem sayesinde tüm cihazlarda DNS aktif olacaktır.
Modem-cihazları bir resetle. DNS açık olduğunu kontrol et ve dene.
NetMasteR arayüzüne girdim hocam hangi sekmeden yapılıyor DNS ayarı?

1675889673842.png

Düzenleme: Buldum hocam Temel'den Kurulum'a gelince oradan yapılıyor.

Telekom altyapısını kullanan diğer ISS'lerde bant daraltması yok sanırsam çünkü internet kutusu kullanıyorum herhangi bir platformda daraltma yok.
Başka ISS'lere baktım onlardada daraltma göremedim.

Telekom altyapısını kullanan diğer ISS'lerde bant daraltması yok sanırsam çünkü internet kutusu kullanıyorum herhangi bir platformda daraltma yok.
Başka ISS'lere baktım onlardada daraltma göremedim.

Şirketlerin tier1 olarak uplink, routing, peering, ıxp, CDN, pop yatırımları olduğu icin. Yedekli altyapıları mevcut!
Cok fazla etkilenmezler diye umuyorum!

Quad9 DNS ve ProtonVPN ile şuan erişim engelinden etkilenmiyorum siteler açılıyor. Fakat hala Android telefonuma VPN yükleyemiyorum "Bir sorun oluştu" diyor yardım eder misiniz?

Merhaba herkese iyi Sosyaller. Proton VPN olmadan hiçbir siteye giremiyorum, sadece Twitter falan değil. Kablonet kullanıyorum genel sorun herhalde değil mi? Tüm interneti mi kısıtlamaya başladılar?

Ben de Kablonet kullanıcısıyım. Sanırsam hızlar fazlasıyla kısıtlanmış. 100Mbps paketimde 104 alırken şu an 28 alıyorum. Bursa'da yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230209_095544_Speedtest.jpg
    Screenshot_20230209_095544_Speedtest.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı