İnternet Tarife Önerisi

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
Merhabalar benim kullandığım internetimin süresi nihayet bitti. Bittiğine çok sevindim. Sizden internet tarifesi istiyorum. Yapmak istediklerim
İnternette uzun süre dolaşmak. (Yani AKK olmasın)
Oyun, video, resim gibi dosyalar indirmek.
Online oyunlarda oynamak. ( Uzun süre değil de 4-5 saat oynayabilmek. Ping düşük olsa daha iyi olur.)
Şimdilik bu konular aklıma geldi. 8MBit internet alsam sizce nasıl olur? 8MBit internet ama bunun AKK'lı olanı var, sınırlı olanı var, cartı curtu var. Kısacası siz bana yukarıdaki kriterlere uygun olan internet tarifesi önerebilir misiniz? Ayda 45TL gibi fiyatı olursa iyi olur. En üst sınır (aylık) 60TL olsa iyi olur. Herkese iyi sosyaller.

Uydunet veya superonline kullanma şansın var mı? Yani altyapı mevcut mu? Senin dediğin gibi en fazla 60liraya full kotasız ve anladığım kadarıyla en az 8mbps için (çünkü oyun film vs.. indirecekmişsin) en az 90-100lira ödemen gerekiyor. Daha önce ne kullanıyordun bilmiyorum ama TTnet tarifelerinde 8mbps akk olanı zaten 60liradan fazla. Aslında diğer internet sağlayıcılarında da çok farklı değil. Çünkü kendi altyapılarını henüz oluşturmadıkları için ttnetin belli fiyat koşullarını yerine getirmesi gerekiyor. Bunların yanında en uygun tarifeler uydunet gibi gözüküyor. Fakat gene de senin max fiyatını geçiyor.
10mbps 50gb akk = 50tl
10mbps sınırsız = 100tl

Yani durum benim için vasat. Şu para sıkıntısı olmasaydı daha iyi olurdu ama para sıkıntı maalesef.

Superonline a da baktım;
8mbps 50gb akk = 63 tl
8mbps sınırsız = 119 tl (kampanya fiyatı 99tl. yani bir süre 99tl ödeyeceksin sonra 119a dönecek)
İstediğin tarifede uygun fiyat şu an için evet biraz zor. Maalesef akk ortaya çıktığından beri sınırsız tarifeler çok yüksek fiyatta..
Ben de TTnet 8mbps 50gb akk kullanıyorum. Bazen insanı çileden çıkartıyor, kota yetmiyor, kota dolmadan hız düşüyor, bağlantı sürekli gidip geliyor, hattımın desteklediği halde üst sınırı genelde göremiyorum vs.. Fakat bunun yanında da bazen kota dolduktan sonra 3mbps ye uzun süre düşmediği de oluyor. :) Demek istediğim kotanı takip edip buna göre kullanacaksın ve düşmemesi için dua edeceksin :)

Superonline a da baktım;
8mbps 50gb akk = 63 tl
8mbps sınırsız = 119 tl (kampanya fiyatı 99tl. yani bir süre 99tl ödeyeceksin sonra 119a dönecek)
İstediğin tarifede uygun fiyat şu an için evet biraz zor. Maalesef akk ortaya çıktığından beri sınırsız tarifeler çok yüksek fiyatta..
Ben de TTnet 8mbps 50gb akk kullanıyorum. Bazen insanı çileden çıkartıyor, kota yetmiyor, kota dolmadan hız düşüyor, bağlantı sürekli gidip geliyor, hattımın desteklediği halde üst sınırı genelde göremiyorum vs.. Fakat bunun yanında da bazen kota dolduktan sonra 3mbps ye uzun süre düşmediği de oluyor. :) Demek istediğim kotanı takip edip buna göre kullanacaksın ve düşmemesi için dua edeceksin :)

BU AKK olmasa daha fazla müşteri ve internet kullanıcısı kazanacaklarını bilmiyorlar. İşleri güçleri para, para, para başka bir bildikleri yok. Ulan olsa nolcak olmasa nolucak!

Uykuyu boşverip internetten dosya indirmek mi? :D Gündüzümü geceme katayım :D Aslında güzel bilgisayarı açık bırakarak indirebilir. Güzel öneri teşekkürler.

Olabilir. İdare edebilirim. İnternette bulamadım. Mümkünse link atabilir misiniz? Bu 25MB/s saniyede kaç mb dosya indirebilir?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı