Çözüldü İnternet telefonda hızlı, bilgisayarda yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesterim

Decapat
Daha fazla  
İnternetim telefonda 70-80 Mbps arasında, 2K videoları çok rahat izletiyor 1GB ve üstü oyunları vs gayet hızlı indiriyor, her siteye salisesinde giriyor. Fakat bilgisayarda durum tersinde tersi 1.5 ile 3Mbps arasında, oyunlarda 300-500 ping sabit, bir siteyi 30 saniyede anca açabiliyorum hiçbir şekilde Online oyun oynayamıyorum ve şu an ise antivirüs indiriyorum bazıları virüs girip interneti bozmuş olabilir dediler size de sorayım dedim antivirüs indireceğim tarama yapacağım sizce buna gerek var mı? Ve bunu nasıl düzelteceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Şuna benzer bir Usb Wi-Fi adaptörü alıp deneyin. Daha ucuzları varmıdır bilmem araştırmak gerek.
İnternetim telefonda 70-80 Mbps arasında, 2K videoları çok rahat izletiyor 1GB ve üstü oyunları vs gayet hızlı indiriyor, her siteye salisesinde giriyor. Fakat bilgisayarda durum tersinde tersi 1.5 ile 3Mbps arasında, oyunlarda 300-500 ping sabit, bir siteyi 30 saniyede anca açabiliyorum hiçbir şekilde Online oyun oynayamıyorum ve şu an ise antivirüs indiriyorum bazıları virüs girip interneti bozmuş olabilir dediler size de sorayım dedim antivirüs indireceğim tarama yapacağım sizce buna gerek var mı? Ve bunu nasıl düzelteceğim?

Bilgisayara internet repair indir çalıştır forumda rehberi mevcut.

Ya virüsten olduğunu düşünmüyorum birazda cihazla alakalı ama sen yinede indir virüs varsada gitsin yani

@enesterim Çok düşük olasılık ile birlikte sorun aklıma geliyor;
  • Modem - Bilgisayar arasında kullanmış olduğunuz ethernet kablosunun hasar görmesi/düşük seviyede olması,
  • Anakartta bulunan ethernet portunun yeterli olmaması.
Bunlar dışında eğer bir sorun ise Malwarebytes indirip tam tarama ile bilgisayarınızda virüs olup olmadığını test edin, virüs yok ise ethernet kablounuzu, modem üzerinde bulunan portları test etmek için başka bir cihaza Ethernet kablosu ile bağlanın.

Ethernet sürücünüzün güncel sürüm kullandığından emin olun.

Sorun halen çözümlenmediyse modem arayüzün de bir kısıtlama veyahut engel oluşturacak bir şey olup olmadığını kontrol edin. (Firewall, IP havuzu vb.)

Sisteminizi belirtrseniz şunları söyleyebilirim: Sisteminiz oldukça eski ...... Parçalarını değiştirin veya işletim sisteminiz yeterli değil ......e geçin diyebilirim.

Geri
Yukarı