Çözüldü İnternet telefonda hızlı, bilgisayarda yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesterim

Decapat
Daha fazla  
İnternetim telefonda 70-80 Mbps arasında, 2K videoları çok rahat izletiyor 1GB ve üstü oyunları vs gayet hızlı indiriyor, her siteye salisesinde giriyor. Fakat bilgisayarda durum tersinde tersi 1.5 ile 3Mbps arasında, oyunlarda 300-500 ping sabit, bir siteyi 30 saniyede anca açabiliyorum hiçbir şekilde Online oyun oynayamıyorum ve şu an ise antivirüs indiriyorum bazıları virüs girip interneti bozmuş olabilir dediler size de sorayım dedim antivirüs indireceğim tarama yapacağım sizce buna gerek var mı? Ve bunu nasıl düzelteceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Şuna benzer bir Usb Wi-Fi adaptörü alıp deneyin. Daha ucuzları varmıdır bilmem araştırmak gerek.

Şuna benzer bir Usb Wi-Fi adaptörü alıp deneyin. Daha ucuzları varmıdır bilmem araştırmak gerek.

Çözüm
Sisteminizi belirtrseniz şunları söyleyebilirim: Sisteminiz oldukça eski... Parçalarını değiştirin veya işletim sisteminiz yeterli değil...e geçin diyebilirim.

Evet sistem biraz eski fakat işletim sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü Windows 7'den sonrası biraz ağır kalıyor. Windows 7 hızlı diye bunu kullanıyorum.

Kablolu internet ile bağlanın.

Zaten kablolu.

Hocam sistem özelliklerinizi söyler misiniz?

NVIDIA GeForce GT420-AMD Athlon(tm) II X2 260 Processor (2 CPU's) 3.2GHz-4 GB RAM.

Evet sistem biraz eski fakat işletim sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü Windows 7'den sonrası biraz ağır kalıyor Windows 7 hızlı diye bunu kullanıyorum.

Zaten kablolu.

NVIDIA GeForce GT420-AMD Athlon(tm) II X2 260 Processor (2 CPU's) 3.2GHz-4 GB RAM.

4 GB RAM olduğuna göre Windows 8.1 kullanmanızda sorun oluşmaz kasma, donma, yavaş açılma vb. yaşayacağınızı düşünmüyorum 8.1 ile.

Son düzenleme:
Bu kadar şeye gerek yok. Modemlerde eğer başka bir cihaz indirme vs. yapıyorsa ona daha fazla internet verir ve diğer cihazlara daha az öncelik tanır. Yeni nesil modemlerde bu sıkıntı olmaz ve kimin ne kadar internet önceliği var seçebilirsiniz.

Bu kadar şeye gerek yok. Modemlerde eğer başka bir cihaz indirme vs. yapıyorsa ona daha fazla internet verir ve diğer cihazlara daha az öncelik tanır. Yeni nesil modemlerde bu sıkıntı olmaz ve kimin ne kadar internet önceliği var seçebilirsiniz.

İnterneti sadece ben kullanıyorum ve ustune bilgisayarda iken telefonda ki interneti kapatiyorum. Mobil veri aciyorum.

4 GB RAM olduğuna göre Windows 8.1 kullanmanızda sorun oluşmaz kasma, donma, yavaş açılma vb. yaşayacağınızı düşünmüyorum 8.1 ile.

Geçmek istesem bile onu indirmenin 1 hafta bile sürecegini düşünüyorum.

İnterneti sadece ben kullanıyorum ve ustune bilgisayarda iken telefonda ki interneti kapatiyorum mobil veri aciyorum.

Geçmek istesem bile onu indirmenin 1 hafta bile sürecegini düşünüyorum.

Neden ki 64 Bit sürümü hem Windows 7 hem Windows 10 ISO'sundan daha küçük sadece 4 GB ISO boyutu var 32 Bit ise yaklaşık 3.5 GB.

Neden ki 64 Bit sürümü hem Windows 7 hem Windows 10 ISO'sundan daha küçük sadece 4 GB ISO boyutu var 32 Bit ise yaklaşık 3.5 GB.

İnternet hızım bilgisayarda Ultra mega super yavaş çok. Gec yuklenir ve internetin isletim sisteminden boyle olduğunu dusununuyorum cunku Windows 7 gecmeden once Windows 10 kullaniyordum. Aynisi onda da oluyordu, 2-3 aydan beri Windows 7 kullanıyorum.

Geri
Yukarı