İnternet üzerinden rastgele birisi bana 325 euro attı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eger istemiyorsan atabilirsin bana. 🙂

Ayrica kara para olsa bile sizin basiniz belaya girer diyenlerin max yasi 10 12 dir. IBAN ozel bir numara degildir veya tek kullanimlik birsey degildir. Bir kiside tesadufen atmis olabilir yani. 🙂 Eger bir sorun olursa en fazla ifadeniz alinir bu para hangi yolla geldi diye siz gercegi soyleyin/soylemeyin basiniz belaya girmez direk atan kisiye bakarlar boyle bir durumda. Bilip bilmeden laf kalabaligi yapmasin belaya bulasmissiniz diyenler.

1653767219414.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Az önce Discord üzerinden bir mesaj geldi "bedava euro ister misin" diye ben de "evet isterim ama dolandırıcısın" dedim o da IBAN ver dedi verdim neyse sonra adamı engelledim. 1 saat sonra baktığımda harbiden 325 euro hesabıma yatmış hemen adamın engelini açtım ve "nasıl olur böyle bir şey?" dedim ondan sonra bir şey yazmadı arkadaşlar. Şimdi ben ne yapmalıyım o parayı? İade etmeli miyim?

Not: Hesap babama ait.

Büyük ihtimalle carding parası, illegal parayı size atarak sizin üstünüzden suçu size yıkacak :D geçmiş olsun.

Troll konu. Sadece IBAN ile kimse kimseye euro gönderemez.
Demeye çalışıyoruz da adam hala gelmiş sallayarak İBAN bulurum diyor.
Yarın bankayı arayıp bildiririm olanları ama hala merak ediyorum neden birisi bana o kadar yüklü miktarda para atsın bu arada arkadaşlar parayı atan kişi Türkiye'de yaşamıyor.
Aynen bildirirsin. Baban adına da konuşursun. :D

Büyük ihtimalle carding parası, illegal parayı size atarak sizin üstünüzden suçu size yıkacak :D geçmiş olsun.
Salla babam salla, oradan buradan salla. Her ay ninemin bakıcı parasını yurt dışından büyük dayım gönderiyor, o bile binbir türlü uğraş ile devlet bankalarından gönderiliyor ve öyle banka hesabına değil, gidip de elden alınıyor o para. Paypalın yasak olduğu bir ülkede böyle kolay mı euro aktarmak. Arkadaş atan Türkiyede yaşamıyor demişti.

Az önce Discord üzerinden bir mesaj geldi "bedava euro ister misin" diye ben de "evet isterim ama dolandırıcısın" dedim o da IBAN ver dedi verdim neyse sonra adamı engelledim. 1 saat sonra baktığımda harbiden 325 euro hesabıma yatmış hemen adamın engelini açtım ve "nasıl olur böyle bir şey_" dedim ondan sonra bir şey yazmadı arkadaşlar. Şimdi ben ne yapmalıyım o parayı? İade etmeli miyim?

Para yüksek ihtimalle bir karttan çalıntıdır aksi taktirde kimse bedava para vermez. Sakın parayı harcamayın. Aile bireylerinize söyleyin ve kanıtları ile birlikte polise başvurun.

Salla babam salla, oradan buradan salla. Her ay ninemin bakıcı parasını yurt dışından büyük dayım gönderiyor, o bile binbir türlü uğraş ile devlet bankalarından gönderiliyor ve öyle banka hesabına değil, gidip de elden alınıyor o para. Paypalın yasak olduğu bir ülkede böyle kolay mı euro aktarmak. Arkadaş atan Türkiyede yaşamıyor demişti.
Türkiye'de yaşadığını belirtmemiş hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı