İnternet üzerinden yapılan izleme eyleminden nasıl kurtulunur?

tugbaciccone

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Burada izlenme hakkında birçok soru sordum. Herkesin önerisi ile SIM kartımı çıkardım, tüm cihazlarıma format attım, yeni bir e posta açtım ve eskisine hiç giriş yapmadım hatta o hesaba bağlı olan hiçbir sosyal medya hesabına da girmedim. Gerçekten kurtulduğumu sanmıştım fakat hala kurtulamadığımı fark ettim. Sonunda gerçek açığın Wi-Fi interneti olduğunu buldum.
Büyük ihtimalle internetimize bağlı olan şahıs internete bağlı olan tüm cihazları izleyebiliyor. VPN indirdim fakat işe yaramıyor. Ne yapmalıyım?
Daha önceden detaylı halini sormuştum buradan okuyabilirsiniz;
Mobil güvenlik açığı nerede olabilir?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Burada izlenme hakkında birçok soru sordum. Herkesin önerisi ile SIM kartımı çıkardım, tüm cihazlarıma format attım, yeni bir e posta açtım ve eskisine hiç giriş yapmadım hatta o hesaba bağlı olan hiçbir sosyal medya hesabına da girmedim. Gerçekten kurtulduğumu sanmıştım fakat hala kurtulamadığımı fark ettim. Sonunda gerçek açığın Wi-Fi interneti olduğunu buldum.
Büyük ihtimalle internetimize bağlı olan şahıs internete bağlı olan tüm cihazları izleyebiliyor. VPN indirdim fakat işe yaramıyor. Ne yapmalıyım?
Nasıl yani? İzliyor dan kasıt ne ne yapıyor?

Nasıl yani? İzliyor dan kasıt ne ne yapıyor?
Daha önce detayını anlatmıştım. Mobil güvenlik açığı nerede olabilir?
Gerçek açığın Wi-Fi olduğunu nasıl buldunuz? Nasıl bir yol izlediniz?

Dediğim gibi SIM kartımı çıkarttım çünkü keylogger tarzında mesajlar geliyordu.
Tüm e postalarımı bıraktım ve hiç girmedim, yeni e posta açtım.
Tüm cihazlara format ta attım geriye ne kalıyor? Wi-Fi interneti.
Seni mi izliyorlar ne anlatıyorsun anlamadım.
Modemi kapatıp aç ki IP adresin resetlensin, değişsin. Yine devam ediyorsa tüm cihazları formatla çünkü cihazlardan birinde trojan, virüs varsa kaç IP değiştirirsen değiştir yine de izini bulacaktır.

Aynısını yaptım hatta inanmayacaksınız ama Wi-Fi'yi sınırladık herkes bağlanamasın diye yani ek şifre daha koyduk.

Geri
Yukarı