İnternet ve TV paketi tavsiyesi

SupremeAuthority

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 15 Mbps'den aşağı olmamak kaydıyla internet paketi ve sorunsuz izleyebileceğim bir TV paketi arıyorum. Ekonomik olması birinci önceliğim. Bunun yanında güzel sinema kanalları olursa artısı olur.

Dizi ve film izlemeyi seviyorum. Bu yüzden kotalı internet paket alıp almama konusunda kararsızım. Tek başıma kullanacağım, o da iş çıkışı ve hafta sonu tatillerinde.

Önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. 15 Mbps'den aşağı olmamak kaydıyla internet paketi ve sorunsuz izleyebileceğim bir TV paketi arıyorum. Ekonomik olması birinci önceliğim. Bunun yanında güzel sinema kanalları olursa artısı olur.

Dizi ve film izlemeyi seviyorum. Bu yüzden kotalı internet paket alıp almama konusunda kararsızım. Tek başıma kullanacağım, o da iş çıkışı ve hafta sonu tatillerinde.

Türknet altyapınız varsa internet olarak iyi. Ben Tivibu kullanıyorum TV'mde. Netflix falanda izliyorum tabii bu TV'nin kendinde var.

@Berk ync
Altyapı var gözüküyor ama bu seferde tv paketini ayrıca alınca 100 liranın üzerine çıkıyor. Yalnızca kendim kullanacağım için ben şimdilik daha ekonomik bir şeyler arıyorum. Superonline ve ttnet in sınırsız 12-15 mbps civarı hız ve tv paketi ile birlikte 100 lira civarı.

@Motionless IN White
Kablonet biraz daha avantajlı görünüyor. Şu aklıma yattı sanki, önerir misiniz?

KabloTV Temel Paket + Vizioon Sinema Paketi+Kabloses Her Yöne 50dk (NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM)
25 Mbps'ye kadar 150 GB Kotalı/Duran Kotalı 24 ay taahütlü 80 lira.

@Berk ync
Altyapı var gözüküyor ama bu seferde tv paketini ayrıca alınca 100 liranın üzerine çıkıyor. Yalnızca kendim kullanacağım için ben şimdilik daha ekonomik bir şeyler arıyorum. Superonline ve ttnet in sınırsız 12-15 mbps civarı hız ve tv paketi ile birlikte 100 lira civarı.

@Motionless IN White
Kablonet biraz daha avantajlı görünüyor. Şu aklıma yattı sanki, önerir misiniz?

KabloTV Temel Paket + Vizioon Sinema Paketi+Kabloses Her Yöne 50dk (NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM)
25 Mbps'ye kadar 150 GB Kotalı/Duran Kotalı 24 ay taahütlü 80 lira.
Bunu tavsiye ederim.

Türkiyedeki en çok HD kanalın olduğu firma, maalesef d-smart platformunda, galiba 60 Mhz yayın yapıyorlar, ancak tv çanak anten ile internette her hangi bir altyapı olur. Ayrıca netten tv'de izlettiriyor. DigiTürk ise, ikinci kaliteli yayın kanalı, onda İP TV yayında var, internet altyapı fark etmiyor. Tivibu Türktelekom altyapısı ile İP yayın yapıyor. Görüntü kalitesi dengesiz. Süperonline TV+ ise sadece İP TV yayın yapıyor, kendi altyapısı ile. Kablonet, Türktelekom altyapısı ile İP TV hizmet veriyor, yoğun saatlerde ve hafta sonları inteneti dibe vuruyor. Görüntü ve içerik olarak.
1. D-smart (çanak anten gerekli) yeni filmler geliyor
2. DigiTürk Yeni filmler geliyor, görüntü iyi. D-smarttan sonra en iyi çözünürlük, 4K olabilir.
3. Süperonline TV+ Görüntü iyi, film arşivi fena değil. 4K kutu var ama yayın az.
4. Tivibu Filmleri sürekli tekrara giriyor çok yeni olmuyor. Arada sırada donuyor kısa süreli, çözüm bulunamadı.
5. Kablonet zayıf film arşivi. Normal kanallarda olan filmleri izlemekle aynı.
Bu tip kanalları izlemek için en az 8Mbit internet ve HD özelliği olan bir tv yeterli olacaktır. Hepsinin netten ve mobilden izleme platformuda mevcut. Saygılarımla.

@Orhan_x
Film paketi internetten bağımsız, bildiğim kadarıyla tv için kutu veriyorlar ordan izliyorsun. Akıllı sınırsız diye bir tarifesi daha var ama onda tam benim kullanacağım zaman diliminde hızı 10 mbps düşürmüş uyanıklar. :)

@turkokan Teşekkürler, ayrıntılı yazmışsınız. Superonline'ı tekrar değerlendireceğim.

Anladığım kadarıyla kablonet kullananlar genel olarak memnun.

@Orhan_x
Film paketi internetten bağımsız, bildiğim kadarıyla tv için kutu veriyorlar ordan izliyorsun. Akıllı sınırsız diye bir tarifesi daha var ama onda tam benim kullanacağım zaman diliminde hızı 10 mbps düşürmüş uyanıklar. :)

@turkokan Teşekkürler, ayrıntılı yazmışsınız. Superonline'ı tekrar değerlendireceğim.

Anladığım kadarıyla kablonet kullananlar genel olarak memnun.
Süperonline kutularında, HDD takıyorlar evde kurulum sırasında. Kayıt yapmak içindi ama şimdi nasıl bilmiyorum, 2 sene oldu ben bırakalı, nedeni ise taşındığım yerde altyapı yoktu.

Süperonline kutularında, HDD takıyorlar evde kurulum sırasında. Kayıt yapmak içindi ama şimdi nasıl bilmiyorum, 2 sene oldu ben bırakalı, nedeni ise taşındığım yerde altyapı yoktu.

Superonline kullanan yakınlarım genel olarak memnun olduklarını söylüyorlar, bu yüzden ilk tercihim superonline'dı ancak fiyat olarak kablonet daha uygun gözüküyor. Bütçe değerlendirmesi yapacağım bu bakımdan. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı