İnternet yavaşlaması

elasticheart

Kilopat
Yer
Narnia
Daha fazla  
Yaklaşık 2-3 gündür internetimden çekiyorum. Sorunum 8 Haziran günü başladı, Summer Game Fest izlerken yayının sürekli donmasıyla bayağı bir kendini göstermiş oldu. Ne yaptıysam yapayım sayfalar geç yükleniyor, indirmeler başlamıyor, asla screenshot veya video vs. gönderemiyorum. (oyun girince genelde oyun servislerinden atıyor ya da yine bağlanılamıyor hatası veriyor. Aynı şekilde Steam Cloud bile senkronize edilmiyor.) Gariptir ama gayet normal hızımda oyun indirebiliyorum o konuda sıkıntı yok.

Müşteri hizmetlerini defalarca aradım. Tek söyledikleri ve yaptıkları modeme reset atmak, ve fast.com üzerinden hız sonuçlarıma bakmak. Sonuçlarımın normal olmasına rağmen yavaş olduğunu binbir defa söyledim fakat asla bir sonuca varamadım.

En son kendim modemi gözlemeye başladım. Modemin arkasındaki LAN portlarından 1-3'ün Ethernet kablosunu takınca çalışmadığını fark ettim. Sadece dördüncü ve son olan LAN4/WAN'a takınca çalışıyor. Sıkıntını kaynağı nereden geliyor olabilir aklıma gelmiyor şu an için. Sizin fikirleriniz veya deneyebileceğim bir şey var ise yardımcı olmaktan çekinmeyin.

Modemin markası: Zxhn H168a v2.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı Ankara'da da var 1 haftadır internet problemli.

Yaklaşık 2-3 gündür internetimden çekiyorum. Sorunum 8 Haziran günü başladı, summer Game fest izlerken yayının sürekli donmasıyla bayağı bir kendini göstermiş oldu. Ne yaptıysam yapayım sayfalar geç yükleniyor, indirmeler başlamıyor, asla screenshot veya video vs. gönderemiyorum. (oyun girince genelde oyun servislerinden atıyor ya da yine bağlanılamıyor hatası veriyor. Aynı şekilde Steam Cloud bile senkronize edilmiyor.) Gariptir ama gayet normal hızımda oyun indirebiliyorum o konuda sıkıntı yok.

Müşteri hizmetlerini defalarca aradım. Tek söyledikleri ve yaptıkları modeme reset atmak, ve fast.com üzerinden hız sonuçlarıma bakmak. Sonuçlarımın normal olmasına rağmen yavaş olduğunu binbir defa söyledim fakat asla bir sonuca varamadım.

En son kendim modemi gözlemeye başladım. Modemin arkasındaki lan portlarından 1-3'ün Ethernet kablosunu takınca çalışmadığını fark ettim. Sadece dördüncü ve son olan LAN4/WAN'a takınca çalışıyor. Sıkıntını kaynağı nereden geliyor olabilir aklıma gelmiyor şu an için. Sizin fikirleriniz veya deneyebileceğim bir şey var ise yardımcı olmaktan çekinmeyin.

Modemin markası: Zxhn H168a v2.0

Superonline mi? Eğer oyle ise bayağı sorun var.

Superonline mi? Eğer oyle ise bayağı sorun var.

Türk Telekom şu an kullandığım.

Fiber kullanmıyorsanız hat değerlerinizi atar mısınız? Bende sorun yok.

Fiber kullanıyorum.

Genel bir problem ise umarım yakında üstesinden gelebilirler. Dosya göndermek için mobil veri kullanmak zorunda kaldım. Speedtest sitesinden test yapınca, indirme hızı gayet normal fakat yüklemeye gelince socket ya da firewall engelliyebilir deyip testi yapmıyor.

Türk Telekom şu an kullandığım.

Fiber kullanıyorum.

Genel bir problem ise umarım yakında üstesinden gelebilirler. Dosya göndermek için mobil veri kullanmak zorunda kaldım. Speedtest sitesinden test yapınca, indirme hızı gayet normal fakat yüklemeye gelince socket ya da firewall engelliyebilir deyip testi yapmıyor.

O zaman arıza kaydı açılsın düzelmese hocam alternatif operator geçiş yapın. FixNet tbtnet gibi.

Geri
Yukarı