İnternete Bağlanamama Sorunu

TaxThrich

Kilopat
Daha fazla  
Modemi açtığım zaman DLS ışığı sabitleniyor, internet ışığı kırmızı yanıyor daha sonra bu 2 ışık sönüyor ve aynı olay döngü olarak devam ediyor. DSL ışığı sabitlenip, internet ışığı yeşil hale dönmüyor. Splitter kontrol ettim, kabloları kontrol ettim, TTNET'i aradım sorun yok dediler. Farklı bir modem ile deneme yapmadım. Sizce sorun modemde mi?

Ovv bu sorun bende de çok olmuştu. Evinin oralarda bir kutu gibi bir şey olacak. O kutudan evine doğru gelen kabloya ek yaptın mı ? Yaptıysan kabloların birbirine sürtüşmemesi gerek aksi halde kopar. Eğer ek yapbmadıysan ordaki kabloyu kesebildiğin en kısa yerden kesip tek telli bir CAT5 kablo alıp ucunu soyarak o kestiğin kısımdan modeminin girişine bağlamalısın. Ben ek yaptığım için 1. söylediğimi kullandım.

Sürtüşmeden kastın nedir, kabloların ucu açık kaldı kontrol ederken bantlamadım. Ek kablo ile kutudan gelen kablonun sürtüşmesinden mi bahsediyorsun?

Bekle lütfen fotoğraf atıyorum. Fotoğraftaki yeşil ile kırmızı kablo birbirine en ufak teli dokunsa bile internet sürekli kopar.

Bu technopat neden benim fotoğraflarımı almıyor sürekli hata veriyor

RESİM

Dosya Ekleri

• DSC_0001COMPRESSED.jpg
    DSC_0001COMPRESSED.jpg
    449,3 KB · Görüntüleme: 133
Peki kabloların yanlış kablo ile bağlanması bu sorunu oluşturur mu? Babam kabloları kontrol ederken rastgele renklere göre bağlamış. Dışarıdaki kutudan gelen kablolar beyaz ve mavi ek kablolar kahverengi ve siyah. Hangi kablolar birbiriyle bağlanmalı bilgin var mı?

Sorunu çözdüm cevapların için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı