İnternete biri bağlanınca ping yükseliyor

rooTz4

Hectopat
Yer
Bursa
LoL oynarken aileden biri internete bağlanınca pingim tavan yapıyor, oyun oynanmaz hale geliyor. Ve işin tuhaf kısmı sadece LoL oynarken oluyor bu olay. Aynı durumu yaşayan ve çözümünü bilenler yardımcı olursa sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gayet normal bir şey :D Bağlanan kişi internete yük bindiriyor.
Bağlanan kişi bağlanır bağlanmaz otomatik güncelleme ile bir şeyler indirmeye başlıyor olabilir veya telefonlarındaki senkronizasyon açıksa bir şeyler upload ediyor olabilir.
Edit: Modem arayüzünden QOS kullanabilirsiniz.

LoL oynarken aileden biri internete bağlanınca pingim tavan yapıyor, oyun oynanmaz hale geliyor. Ve işin tuhaf kısmı sadece LoL oynarken oluyor bu olay. Aynı durumu yaşayan ve çözümünü bilenler yardımcı olursa sevinirim. :)
Çözüm 1: LAN ile bağlanın olmaz ise Çözüm 2: Modem güncelleyin olmaz ise Çözüm 3: Wifi Mesh kullanın olmaz ise Çözüm 4: Yeni modem alın.

İlk 2 çözüm zaten yetecektir. Olmazsa bir sorun olmalı 10 kişinin girdiği Wi-Fi'da sıkıntısız oyun oynuyorum.(10 mecaz-ı mürsel)
Arkadaşın kullandığı internet paketi olsun, bağlananların ne yaptığı olsun bin türlü varyasyon var, çok olasılık var, umalım da arkadaş sorunun kaynağını bulsun :D

Ben TTNET kullanırken sizin dediğiniz gibi biri kablosuzdan bağlandığı gibi ping çok fazla artıyordu ama TürkNet'e geçtikten sonra 2-3 cihaz bağlansa bile pingde az bir değişiklik oluyordu. Hem de modem ve hiçbir kablo değiştirmeden geçmiştim. Bu duruma çok şaşırmıştım. Ping sorunu çok çeşitli nedenlerden olabiliyor.

Bu gayet normal bir şey :D Bağlanan kişi internete yük bindiriyor.
Bağlanan kişi bağlanır bağlanmaz otomatik güncelleme ile bir şeyler indirmeye başlıyor olabilir veya telefonlarındaki senkronizasyon açıksa bir şeyler upload ediyor olabilir.
Edit: Modem arayüzünden QOS kullanabilirsiniz.
Normalde pingim 30 civarı biri bağlanınca 700 oluyor nası yükmüş bu böyle:)

Geri
Yukarı