İnternete girmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Amcam bugün leptop unu verdi bana. Yeni format atmış ve internet yüklü değil galiba :D

Sağ alt köşede internetle alakalı hiçbir şey yok yani.

Ağ bağdaştırıcısını Realtek RLT8139 olarak buldum. Bu leptop un internete girmesi için ne yapmam gerek ? Lütfen acele edin yarın geri alacak :D

Hiçbir şey yapamadım deyip rezil olmak istemiyorum :D

İlk olarak internet explorer 'i aç. İnternet gelip gelmediğine bak. Gelmemişse formattan sonra sürücüleri yüklemen lazım. İnternetten o modelin sürücülerini indir. Sadece realtek değil diğer sürücüleride. Son olarakta aygıt yöneticisinden yüklenmemiş birşey var mı bak.

Evet bende şuan win7 kullanıyorum ve win7 nin benim ethernet bağdaştırıcısını bulması için çok uğraşmıştım.. en sonunda vista sürücüsünü indirip aygıt yöneticisinde yüklenmemiş diye gözüken ethernetle ilgili kısma tıklayıp sürücü ya da güncelleme yükle demiş ve dizini göstermiştim.. kendisi dizinden otomatik olarak buldu sonrada internet geldi..

İnternet explorer açılıyor. Onda bir sorun yok. İnternet gelmiyor.

İnternetten realtek 8139 u indirdim ve kurdum ama aynı hala.

Aygıt yöneticisini açtığımda karşıma ünlem işaretli yerler çıktı.
03012011834.jpg

Ne yapmam gerekiyor ?

Laptop'un üreticisinin sitesine girip driverları indirmeyi deneyebilirsin.

Driver i normal setup dosyasıyla kurmuştum ama bir değişiklik olmadı :D

Bu arada babam taksici ve hep benzin alıyor :D Hediye olarak dandik de olsa bir leptop vermişlerdi :D

- - - Güncellendi - - -

Dokturrr derdime bir çareee :DD

Tamam beyler kendinizi yormayın :D 1 saat sonra amcam gelir zaten .D Rezil oldum .DD

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı