İnterneti belirli cihaz için kısıtlama

Nonamerr

Hectopat
Alt kattaki komşumun QoS ayarlarından hızını düşürdüm fakat IP aralığı kısmında onun ipsinin bir üstü veya bir altı bizim kendi bağlı cihazlarımız, bunu aşmanın bir yolu var mı?

Son sorum da:
Komşum hız düştüğünü anladığında interneti kapatıyor, 1 saat sonra açıyor. Bir bakmışım IP'si değişmiş. Her saat modem arayüzüne girmekten bıktım.
Bana bu konu ile alakalı yardımcı olabilir misiniz?

Alt kattaki komşumun QoS ayarlarından hızını düşürdüm fakat IP aralığı kısmında onun ipsinin bir üstü veya bir altı bizim kendi bağlı cihazlarımız, bunu aşmanın bir yolu var mı?

Son sorum da:
Komşum hız düştüğünü anladığında interneti kapatıyor, 1 saat sonra açıyor. Bir bakmışım IP'si değişmiş. Her saat modem arayüzüne girmekten bıktım.
Bana bu konu ile alakalı yardımcı olabilir misiniz?

MAC adresi filtreleme yapın.

Ne kadar işe yarar bilmem ama modem arayüzünden nac adresine göre IP verebilirsin. Ama IP'yi verirken büyük bir değer verin çünkü sizin cihazlarınızdan biri o IP'ye denk gelirse sıkıntı olur.

Evet komple gidiyor. Komşunuza hayır demek bu kadar zor olmamalı.
Abicim adam akraba kapatma bir gibi durum sıkıntı olur.kullanacak ama az hız ile kullanacak istiyorum
Ne kadar işe yarar bilmem ama modem arayüzünden nac adresine göre IP verebilirsin. Ama IP'yi verirken büyük bir değer verin çünkü sizin cihazlarınızdan biri o IP'ye denk gelirse sıkıntı olur.
Mac adresine göre ip vermek..tam anlayamadım..
Zaten cihazını kapattığı zaman ip ler de kayma oluyor bizim cihazlara denk geliyor..

komşu akraba internetimizi kullandırmak istemiyorum..şifreyi vermemezlik de yapamıyorum..
Yerinizde olsam nazik bir dille vermek istemediğimi söylerdim. Ortak internet kullanımı yasal değildir. Altyapınızın desteklediği hız düşük ise bu durum kanser eder adamı. Konuya gelirsek komşunuzun girdiği cihazın MAC adresi ile filtreleme yapın.

Yerinizde olsam nazik bir dille vermek istemediğimi söylerdim. Ortak internet kullanımı yasal değildir. Altyapınızın desteklediği hız düşük ise bu durum kanser eder adamı. Konuya gelirsek komşunuzun girdiği cihazın MAC adresi ile filtreleme yapın.
Evet haklısınız dediğiniz gibi demek lazım ama öyle bir seçenegim yok maalesef.
Filtreleme durumunda komple gidiyor interneti. Bunu da yapamam. Acaba başka bir durum varmıdır diye sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı