İnternet'i iki telefon hattına bağlama

279998

Hectopat
Ailem ile ev küçük olduğu için karşılıklı iki dairede oturuyoruz. Evimizdeki İnternet'i diğer dairede de kullanmak istiyoruz. Bunun için evin içinden kablo geçirip köprüleme yapmamız gerekiyor r. Kablolu yapmak istiyorum ama bizim aklımızda farklı bir yol var. Dışarıdan gelen İnternet kablosunu telefon kutusundan iki dairenin de telefon hattına bağlamayı ve iki modemden de ISS şifresini girip kullanmayı düşünüyoruz. Böyle bir şey mümkün mü? Herhangi bir dezavantajı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence router kullanmak daha mantıklı olur. Eğer karşı taraf Online oyun oynamıyorsa sorun oluşturmaz.
Kablolu isteme sebebim tam olarak bu zaten. Bilgisayarım diğer dairede olacak. Şuan bile salondan odama kablo çekip Wan üzerinden iki modem kullanıyorum. Ama kablo kapı aralarından geçtiği için hep hasar alıyor. Bu yüzden kablo karmaşasını en az düzeye indirmeye çalışıyorum.

Kablolu isteme sebebim tam olarak bu zaten. Bilgisayarım diğer dairede olacak. Şu an bile salondan odama kablo çekip WAN üzerinden iki modem kullanıyorum. Ama kablo kapı aralarından geçtiği için hep hasar alıyor. Bu yüzden kablo karmaşasını en az düzeye indirmeye çalışıyorum.

Senin dediğin gibi olur mu bilmiyorum. Servis sağlayıcın sorun çıkartabilir belki. Eğer senin için sorun olmazsa kabloyu duvarı delerek geçirebilirsin.

Geri
Yukarı