İnternetim iyi ama pingim yüksek

İşletim sistemi
Windows 10

MY UYGAR

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar internet değerlerim bu şekilde. İnternetimin iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat CS:GO'da pingimin yüksek olduğu kanaatindeyim. İndirme hızım 100-90 arasında 60-80 ms civarlarında oynuyorum. Belki çoğu kişi için iyi bir değer olabilir lakin indirme hızı 60 olan arkadaşım 35-50 ms civarlarında oynuyor. Ben pingimi nasıl düşürebilirim? Oynarken rakiplerimle ciddi anlamda fark hissediyorum.

Not: Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

C1DF5764-E19F-4C67-AA29-E78D0D1D8605.jpeg

3 Telefon bağlı fakat hiçbiri ben oynarken aktif olarak interneti kullanmıyor

Aktif olarak kullanmasına gerek kalmıyor bazen. Kardeşim telefonunun kablosuz ağını açmadığı zaman pingim bahsettiğim değerlerde. Fakat Wi-Fi açtığı zaman anında pingim önce 120-160 oluyor sonra 70-80 bandında geziyor. Tüm Wi-Fi bağlantılarını kapatıp oynamayı denedin mi? En azından sebebin bu olup olmadığını elemiş oluruz.

csgo.png

csgo içinde oyun sekmesine girerek 'kabul edilebilir en yüksek eşleştirme pingi' diye bir seçenek var. Orası nekadar düşük olursa oyun bulma süresi uzar fakat seni pingi düşük bi oyuna atar. Orası nekadar yüksekse oyun bulma okadar hızlı olur fakat seni pingi yüksek bi oyuna atar.
Deneyerek orasını düşürerek oyun aradığın sırada yeşil renk olacak şekilde en düşüğe al. Sarı renge dönüyorsa oyun ararken biraz daha arttırırsın. Ben 55 te kullanıyorum ve oyun içi pingim 45-55 arası oluyor.

Eki Görüntüle 546506
csgo içinde oyun sekmesine girerek 'kabul edilebilir en yüksek eşleştirme pingi' diye bir seçenek var. Orası nekadar düşük olursa oyun bulma süresi uzar fakat seni pingi düşük bi oyuna atar. Orası nekadar yüksekse oyun bulma okadar hızlı olur fakat seni pingi yüksek bi oyuna atar.
Deneyerek orasını düşürerek oyun aradığın sırada yeşil renk olacak şekilde en düşüğe al. Sarı renge dönüyorsa oyun ararken biraz daha arttırırsın. Ben 55 te kullanıyorum ve oyun içi pingim 45-55 arası oluyor.
Ne yazık ki bende pek işe yaramadı kademe kademe düşürdüm 25 e kadar getirmeme rağmen pingim en az 47 i gördü fakat 30 saniyeliğine falan ondan sonrasında genel olarak 60-70 civarındaydı

Ne yazık ki bende pek işe yaramadı kademe kademe düşürdüm 25 e kadar getirmeme rağmen pingim en az 47 i gördü fakat 30 saniyeliğine falan ondan sonrasında genel olarak 60-70 civarındaydı
Extra söyleyebileceğim başka birşey yok. Speedtest ile bende de 3ms ping görünüyor ama dediğim gibi 45-55 arası geziyor.
Sorun çözülürse ben de yararlanmak isterim açıkçası ama çok üzerinde durmadım.

Geri
Yukarı